“30 Günde, 30 Park” sadece bir proje, 30 Parkla yetinmeyeceğiz”

“30 Günde, 30 Park” sadece bir proje, 30 Parkla yetinmeyeceğiz”

Polat: “30 Günde, 30 Park” sadece bir proje, 30 Parkla yetinmeyeceğiz”
Eylül ayı içerisinde her gün bir “30 Günde, 30 Park” sadece bir proje, 30 Parkla yetinmeyeceğiz” Parkın temelini atan Yeşilyurt Belediyesi “30 Günde, 30 Park” Projesi kapsamında 30. Parkın temelini attı.
Temel atma töreninde konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat: “Allah’a hamd olsun “30 Günde 30 Park” projemizin sonuna geldik. Allah’a çok şükür 30 gün boyunca her gün bir parkımızın temelini attık. “30 Günde 30 Park” projesini sadece projenin ismi, 30 parkla yetinmeyeceğiz. Yeşilyurt Belediyesi olarak parklara olan hassasiyetimiz ayrıdır, her zaman bu hassasiyetimiz devam edecektir” dedi. 
“YEŞİLYURT BELEDİYESİ YEŞİL İLE ANILACAK”
Başkan Polat: “Kırsal bölgelerimizde Orman Müdürlüğüyle beraber ağaç dikimi yapacağız. Yeşili korumak adına ağaçla ilgili seferberlik başlatacağız. Eylül ayı içerisinde temelini attığımız parkların önümüzdeki aylarda ve 2015 yılı içinde açılışlarını yapacağız. Temli atılan bu parklarımızın haricinde daha kapsamlı bir çalışma ile belediyemize ait alanların, bütün parkların mülkiyet analizini yapıyoruz. Bu hassasiyet sadece belediyemizin gösterdiği, hassasiyet olmamalı, hepimiz yeşil için aynı hassasiyeti gösterip, şehrimize hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor” dedi. 
“YEŞİLYURT 300 BİN NUFUSUN EVİ”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat: “Bu şehir 300 bin nüfuslu Yeşilyurtlunun evi demektir. Yeşilyurt bölgemiz içindeki 82 mahalleye hizmet götüreceğiz. Öncelikli ihtiyaçları hız kesmeden karşılamaya devam edeceğiz.  Muhtarlarımıza verdikleri emekten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Yeşilyurt belediyesinde çalışan takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki biz bu ekiple daha çok işler başaracağız. Yakınca mahallemizdeki bu parkımız iki parçadan oluşuyor. Bu parkımız 890 m2 yeşil alan, 1080 m2 sert zemin ve yürüme yolları, 280 m2 çocuk oyun alanı olmak üzere toplamda 2250 m2 dir. Bu parkımızın sulaması tamamen otomatik olup, parkın içinde çocuk oyun alanları, açık hava spor aletleri, pergolalar, çeşme ve oturma alanları bulunacaktır. Parklarımızın Malatya’mıza ve Yeşilyurtlu hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 30 Eylül 2014, Salı