03.11 2017

“Çevre Yolunun Alt Tarafındaki Mahallelerin Gelişimi Kentin Gelişimine Katkı Sunacak”

“Çevre Yolunun Alt Tarafındaki Mahallelerin Gelişimi Kentin Gelişimine Katkı Sunacak”

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA ŞAHİN, YEŞİLYURT BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, Melekbaba Mahallesi Hasan Polatkan Caddesinde devam eden alt ve üst yapı hizmetlerini yerinde inceleyerek, yapılan çalışmalar hakkında mahalle sakinlerine bilgiler verdiler.

“3.5 YILDA 251 BİN 348 TON SICAK ASFALT, 258.05 KM SATHİ KAPLAMA ÇALIŞMASI YAPTIK”

Yeşilyurt’taki ulaşım ağını güçlü hale getirmek için merkez ve kırsal mahallelerdeki yol açma ve yenileme çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “3.5 yıl içerisinde ilçe genelinde sürdürdüğümüz çalışmalarda; 251 bin 348 ton sıcak asfalt serimi, 258.05 km sathi kaplama çalışma sı yaparken, bu yılın Ocak ile Kasım ayı arasında ise 67 bin 890 ton sıcak asfalt, 130 km sathi kaplama çalışmasını başarıyla gerçekleştirdik” dedi.

“ÇEVRE YOLUNUN ALT TARAFINDAKİ MAHALLELERİN GELİŞİMİNE ÖNEM VERİYORUZ”

Çevre yolunun alt tarafındaki mahallelerin gelişiminin kentin ekonomik, sosyal ve diğer alanlardaki gelişimine ciddi katkı sunacağını sözlerine ekleyen Polat, “Milletvekilimiz Mustafa Şahin ve İlçe Başkanımız Muhammed Emin Yalçınkaya ile birlikte Melekbaba mahallemizde devam eden yol açma, genişletme ve sıcak asfalt serim çalışmalarımızı yerinde inceledik. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren oldukça geniş bir alana sahip bu bölgemizin sağlıklı ve planlı gelişimi için başlattığımız hizmet atağımıza ara vermeden devam ederken, kalıcı hizmetlerimize her geçen gün bir yenisini daha ekliyoruz. Hemşerilerimizin huzur ve güven içerisinde yaşamaları için çok amaçlı sosyal tesisleri, konforlu ulaşım ağı, araç ve yaya trafiğinin daha hızlı ve güvenle aktığı sokaklarıyla birlikte mahallelerimizin prestij seviyesini yükseltmeye çalışıyoruz. Hükümetimiz ve Milletvekillerimizin destekleri, mahalle muhtarlarımızın yönlendirmeleriyle bugüne kadar ciddi mesafeler kat ettik, bundan sonra durmak yok sürekli hizmet üretmeye, halkımızın layık olduğu nitelikli yatırımları hayata geçirmeye devam edeceğiz. Özellikle bu bölgemizde doğalgaz sıkıntısının çözülmesi için imar yollarının açılmasına, mevcuttaki yolların bakım ve onarımlarına, sokakların düzenlenmesine devam ediyoruz. Tek hedefimiz; burada ikamet eden kardeşlerimizin, büyüklerimizin, çocuklarımızın kaliteli yaşam olanaklarına sahip olmalarıdır. Buradaki gelişimi ne kadar hızlı hayata geçirirsek kentimizin bütün alanlardaki gelişimi ve değişimini de yakından görebileceğiz” dedi.

Hasan Polatkan Caddesindeki değişim hizmetleriyle ilgili bilgiler paylaşan Polat, “ Beş metreden oluşan bu caddemizde uzun soluklu bir çalışma gerçekleştirdik. Yolun genişletilmesi, diğer resmi işlemler, alt yapısı, perde duvarı, içme suyu, kanalizasyon ve doğalgaz çalışmaları bittikten sonra peyzaj çalışması, ışıklandırma, kaldırım yenileme ve yol yapım işlerine başladık ve tamamladık. Mahallemize hayırlı uğurlu olsun ”diye konuştu.

“MAHALLE HALKI SEVİNÇ İÇERİSİNDE”

Mahalle Muhtarı Ali Demir ise, mahallelerindeki yolların daha nitelikli ve güzel bir görüntüye ulaşması için çalışmalarını sürdüren Yeşilyurt Belediyesine teşekkürlerini sunarken, “Bu caddemizin genişletmesini yaptıktan sonra Yeşilyurt Belediye Başkanımıza durumu anlattık, kendisinden Allah razı olsun yaklaşık bin 100 metrelik alt yapı çalışmalarından sonra yolumuzun sıcak asfaltı dökülüyor.  Kaldırım çalışmalarının büyük bir kısmı tamamlandı. Mahalle halkı adına büyük bir sevinç içerisindeyiz.2009 yılında mahallemizde bir metre kaldırım yokken, değişik sebeplerle kazılıp 5-6 sene hiç yama ekibi girmediği bu mahalleye bugün halı gibi asfalt seriliyor. Bu önemli hizmeti mahallemize kazandıran başta Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat ile her zaman yanımızda olan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’e çok teşekkür ediyoruz “ dedi.

“YEŞİLYURT BELEDİYESİNİN BAŞARILI HİZMETLERİ BİZLERİ MUTLU EDİYOR”

AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya ise, Melekbaba Mahallesinde Yeşilyurt Belediyesinin başarılı hizmetlerini görmenin sevinci içerisinde olduklarını söyledi.

“YEŞİLYURT BELEDİYESİ İLÇENİN VİZYONUNU DEĞİŞTİRDİ”

Yeşilyurt Belediyesinin ilçenin vizyonunu değiştiren hizmetlerini memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, “Kentin kuzeyine bakan, çevre yolunun altı diye tabir edilen, varoşlar diye ötekileştirilen bu bölgemiz AK Parti iktidarlarına kadar hep ihmal edilmişti. AK Parti’nin iktidara gelmesiyle birlikte buradaki altı caddeden beş tanesinin alt ve üst yapı hizmetlerinin tamamlanması hepimizi mutlu etmiştir, diğer caddemizde en kısa sürede değişen görünümüyle hizmete girecektir. Buraya geçen sene geldiğimizde gördüğümüz manzara karşısında çalışmaların çok uzun sürecini tahmin etmiştim ancak çok kısa süre içerisinde doğalgaz, kanalizasyon, drenaj kanallarının yapılmasından sonra Yeşilyurt Belediyesi tarafından gerçekleşen kaldırım yenileme, peyzaj çalışmaları, sıcak asfalt dökümüyle bu caddemiz çok güzel bir görüntüye ulaştığını görmek hepimizi sevindirmiştir. Engelli kardeşlerimize yönelik yürüyüş yollarından tutunda, kaldırım ve yolların kalitesi bizleri gururlandırmıştır. AK Parti Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir sözü vardır; “ Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”. AK Parti olarak her şeyi yeniden dizâyn ediyoruz. Buradaki sıcak asfalt çalışmasına bakarken adeta göğsümüz kabardı. Sıcak asfaltı üreten Asfalt Üretim Tesislerinin AK Parti’den önce ancak Karayollarında görebiliyorduk ancak bugün Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerimizde artık bu tesisleri var, kimseye muhtaç olmadan kendi işlerini vatandaşlarımızın hizmetine sunmanın gururunu ne kadar yaşasalar azdır. Yeşilyurt Belediyesinin böylesine faydalı yatırımları ilçemizin çehresinin değişmesine, halkımızın layık olduğu hizmetleri almasına vesile oluyor. Halkımız bu güzel caddeleri kullandıkları zaman hepinize dua edecekler. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

“Çevre Yolunun Alt Tarafındaki Mahallelerin Gelişimi Kentin Gelişimine Katkı Sunacak” “Çevre Yolunun Alt Tarafındaki Mahallelerin Gelişimi Kentin Gelişimine Katkı Sunacak” “Çevre Yolunun Alt Tarafındaki Mahallelerin Gelişimi Kentin Gelişimine Katkı Sunacak” “Çevre Yolunun Alt Tarafındaki Mahallelerin Gelişimi Kentin Gelişimine Katkı Sunacak” “Çevre Yolunun Alt Tarafındaki Mahallelerin Gelişimi Kentin Gelişimine Katkı Sunacak” “Çevre Yolunun Alt Tarafındaki Mahallelerin Gelişimi Kentin Gelişimine Katkı Sunacak” “Çevre Yolunun Alt Tarafındaki Mahallelerin Gelişimi Kentin Gelişimine Katkı Sunacak” “Çevre Yolunun Alt Tarafındaki Mahallelerin Gelişimi Kentin Gelişimine Katkı Sunacak”