Malatya’mız için, hep birlikte aynı yöne, aynı hedefe odaklanmalıyız

Malatya’mız için, hep birlikte aynı yöne, aynı hedefe odaklanmalıyız


Polat: “Malatya’mız için hep birlikte aynı yöne dönüp, aynı hedefe doğru koşmalıyız”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Malatya Şubesi “Dost Meclisine” konuk oldu.  
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat:  Bundan beş yıl önce Esenlik Genel Müdürü olarak MÜSİAD’ın dost meclisine konuk olarak katılmıştım. MÜSİAD bizim düşündüklerimizi hayal ettiklerimizi önümüze getiren bir kuruluştur. Bu göreve geldiğimde MÜSİAD Başkanıma şunu söyledim, MÜSİAD’ın yapacağı, hazırlayacağı program ve projelere ile ilgili çalışmalarda Yeşilyurt Belediyesi olarak destek olacağız, katılım göstereceğiz, dedim. Başbakanımızın da söylediği gibi MÜSİAD bizim danışma ekibimizdir.  MÜSİAD’ın bize rehberlik etmesi lazım. Yapacağımız hizmetlerde yolumuza ışık olması lazım. 


Başkan Polat: “Her şeyden önemlisi, beraber çalışacağınız ekibinizi iyi oluşturmanızdır. Takım oluştururken en çok dikkat ettiğim; ‘’Takımın hızını önde giden belirler.’’ sözü olmuştur. Ehil insanlarla çalışmak önemlidir. Belediyemizde beş başkan yardımcımız var. İki şirketimiz ve 26 birim müdürlüğümüz var. Çalışan ekiplerimiz işine şevk ve arzuyla bakıyor. Yeşilyurt Belediyemizde birimlerimizi belli bir noktaya taşıdık. Kadro ve fiziki yapılanmamızı büyük oranda tamamladık. Yapılanmamızı boşluk vermeden hızlı bir şekilde gerçekleştirdik” dedi. 
Hacı Uğur Polat: “82 mahallesi,  270 bin nüfusu ile yeni yapılanan bir belediye olarak, göreve başladığımızda ihale yapabilecek durumda değildik.  Ancak yol asfalt konusunda altı ay boyunca hiç ara vermeden çalışmalarımıza devam ettik. Yaklaşık 33 bin tona yakın asfalt serimi gerçekleştirdik ve çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Asfaltlama ile ilgili yol sorunlarını Yeşilyurt bölgesinde ortadan kaldırmak istiyoruz. Mahallerimizin sadece yol asfalt değil, bütün sorunlarını çözmek için uğraşıyoruz. Yol asfalt çalışmalarına ilk olarak Gedik Mahallemizden başladık. Şu an Yeşilyurt bölgesinde girmediğimiz sokak mahalle kalmadı. Üç ayrı tamir ekibi kurduk, bu ekiplerimiz bütün mahallelerimizi tek tek gezerek yol asfalt tamirleri yapmaktadır” dedi. 


“HİZMETLERİMİZİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİNDE İSTİŞAREYE ÖNEM VERİYORUZ”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat:  “Yeni şekillenen belediyemizde yapılacak çalışmalarımızın yönünü ve ihtiyaçlarını hep birlikte kararlaştıracağız. Vatandaşlarımızın görüşü, beklenti ve talepleri bize yön verecek. Milletvekillerimiz, siyasi partilerimiz,  muhtarlarımız, encümenlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız başta olmak üzere Yeşilyurt için herkesten fikir alarak yolumuza devam ediyoruz” şeklinde konuştu. 


“EĞİTİM BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ”
Polat: “Personelimizin vereceği hizmetlerde bir sorun ve sıkıntı yaşamaması için özellikle hizmet içi eğitimler periyodik olarak devam ediyor” dedi.  
“PROJE BİRİMİ” Hizmete Başladı
Başkan Polat: “Alanında uzman mimar, mühendis, şehir plancısı olmak üzere teknik bir kadro oluşturduk.  Projelerimiz hızlı, hatasız ve uzman bir kadronun elinden çıkacak” dedi. 


“ÇALIŞMALARIMIZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat:  “Temizlik anlamında fark ortaya koyuyoruz. Çöplerimiz yollara değil, Yer altı konteynırlarına atılacak.  Yerinde ayrıştırma ile çöpler toplanırken ayrıştırılacak.  Bu ay içerisinde gerçekleştirdiğimiz projemiz olan 30 günde 30 parkın temelini atıyoruz. Yeşil Konaklar, kadın yaşam merkezi, gençlik merkezleri gibi sosyal ve kültürel çalışmalarımız devam ediyor. “30 günde, 30 park” ile yetinmeyip 40-50 arası parkı Malatya halkımıza kazandıracağız. Bu parklarımızı en hızlı şekilde hizmete geçireceğiz. Bu sene sonunda 25 den fazla parkımızı faaliyete geçireceğiz. Malatya’mız için hep birlikte aynı yöne dönüp aynı hedefe doğru koşmalıyız” diyen Polat; ‘’Çok hızlı bir 6 ay geçirdik. Geri kalan dört buçuk yılımız da bu kadar hızlı geçecektir.’’ dedi. 
MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin: “ Her ay düzenlediğimiz Dost Meclisinin hedefi MÜSAİD üyelerimizle kaynaşma, bölgedeki Belediye Başkanlarımızın, Kamu Kuruluşlarının, STK’ların çalışmalarını takip etmektir. Dost Meclisinin bugünkü konuğu olan Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğut Polat, beni MÜSİAD’a ısındıran çok değerli büyüğümüzdür. Dost meclisi programımızın MÜSİAD’A ve Malatya’mıza hayırlar getirmesini diliyorum. MÜSİAD heyeti olarak Başbakanımıza yaptığımız ziyarette söylediği “MÜSİAD bizim için bir danışma kuruludur. Bundan sonra yapacağımız bütün faaliyetlerde icraatlarda MÜSİAD’ın görüşlerini alacağız. Biz her türlü destek vermeye hazırız” sözleri bizim sorumluluğumuzu bir kat daha arttırmıştır. MÜSİAD Türkiye genelinde başka bir isim altında özel okul açma projesi var. Bununla alakalı ön çalışma hazırlanarak Milli Eğitim Bakan Yardımcısına teslim edildi” Proje ile ilgilenen üyelerimize duyurulur diyerek, Dost Meclisine konuk olan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür etti” dedi. 
Ev sahipliği için MÜSİAD’a teşekkür eden Polat’a,  MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin tarafından plaket takdim edildi. Yapılan sunumdan sonra soru cevap şeklinde program tamamlandı. 

Yayınlanma Tarihi: 26 Eylül 2014, Cuma