09.04 2017

Polat, “Üstün Hizmetlerde Bulunan Polis Teşkilatımızla Gurur Duyuyoruz”

Polat, “Üstün Hizmetlerde Bulunan Polis Teşkilatımızla Gurur Duyuyoruz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 10 Nisan Polis Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, Polis Teşkilatının düzenin, temel hak ve özgürlüklerin korunması, huzur, güven ortamının sağlanması gibi önemli görevler üstlendiğini belirtti. 

Polis Teşkilatının 172. Kuruluş yıl dönümünü kutlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat yazılı mesajında mesajında, "Polis Teşkilatı huzur ve güvenliğimizi sağlarken gücünü halktan ve kanunlardan alarak yapmaktadır. Güvenlik güçlerimiz, polisimiz, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını vererek, görevlerini yerine getirmiş, bundan dolayı da toplumumuzun güven ve takdirini kazanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımızla gurur duymaktayız.

Emniyet Teşkilatı, modern koşulların gerektirdiği her türlü teknik ve idari donanıma sahip olarak, başarılı hizmetler vermeye devam etmektedir.

Ülkemizin köklü kurumlarından biri olan Polis Teşkilatının çok değerli mensupları vatandaşlarımızın huzur ve güveni için ülke çapında büyük bir fedakârlık göstererek, mesai mefhumu bilmeden, gece gündüz huzur ve güven için çalışarak, halkımızın destek, güven ve takdirini kazanmıştır.

Milletin bölünmez bütünlüğünü, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Halkın huzuru, güvenlik ve asayişin temini, devletimizin bütünlüğü için cefakârca hizmet veren Emniyet Teşkilatımızla gurur duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Polis Teşkilatımızın 172. yıl dönümü dolayısıyla görevi başında şehit düşen polislerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Emniyet Teşkilatının değerli mensuplarına sağlık ve başarı diliyor, her daim güvenlik birimlerimizin görevlerinde yardımlarını esirgemeyen kıymetli Malatya ve Yeşilyurtlu hemşerilerime teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.