10.04 2017

Polat, “Yerli ve Yabancı Turistleri Yeşilyurt Kent Park’ta Ağırlayacağız”

Polat, “Yerli ve Yabancı Turistleri Yeşilyurt Kent Park’ta Ağırlayacağız”

BAŞKAN POLAT, YEŞİLYURT KENT PARK’TA İNCELEMELERDE BULUNDU

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Yapımını tamamladığımız Yeşilyurt Kent Park’ın kapılarını yakın bir zamanda hemşerilerimize açacağız. Yerli ve yabancı ziyaretçilerimizi eşsiz güzelliklere sahip Yeşilyurt İlçemize hâkim bir noktada ağırlayarak en güzel hizmeti vereceğiz” diye konuştu. 

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Belediyesinin vizyonel projelerinden olan ‘Yeşilyurt Kent Park’ projesinin büyük bir kısmının tamamlandığını, hizmete girmek için gün saydığını ifade etti.

Başkan Polat, Başkan Yardımcısı Mehmet Güner ve Birim Müdürleriyle birlikte sosyal tesis, kafe-restaurant, yeşil alanlar, kamelyalar, oturma ve yürüyüş alanları ve görsel zenginliğe sahip şelalesiyle 25 dönüm alan üzerine hizmete girecek olan ‘Yeşilyurt Kent Park’ inşaat alanında incelemelerde bulundu.

“YEŞİLYURT KENT PARK’I YAKIN BİR ZAMANDA AÇACAĞIZ”

10 Milyon TL Bedelli Yeşilyurt Kent Park Projesine (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının 6 Milyon TL’lik destek sağladığını söyleyen Belediye Başkanı Polat,  Yeşilyurt İlçesinde alternatif sosyal alanların yanı sıra bir cazibe merkezi oluşturulması adına yapılan  ‘Yeşilyurt Kent Park’ projesinin yakın bir zamanda hizmete gireceğini ifade etti.

“Yeşilyurt Kent Park” projesinin bütün aşamalarını yakından takip ettiklerini, projenin kusursuz bir şekilde ilerlemesine özen gösterdiklerini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Polat,  “Her yönüyle farklı ve modern bir anlayışa sahip Yeşilyurt Kent Park projemizi yakın bir zamanda hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Kentimizin ve ilçemizin geleceğine yönelik hazırlanan projemiz bölgemizin yapısına canlılık kazandıracaktır. Kent merkezi, eski Çırmıktı, Beylerderesi Vadisi ve ilçemizin birçok güzellikleri buradan çok net görülebiliyor. Dört katlı sosyal tesis binası, kafe-restaurant, rekreasyon alanları, sekili şekilde oluşacak parklar, kamelyalar, yeşil alanlar ve yürüyüş yollarının yer aldığı projeye büyük bir titizlik gösteriyoruz. Projemizin park alanı (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi tarafından yapılırken, sosyal tesis binayı ise biz tamamladık. Geleceğe yönelik tasarlanan, farklı mimari yapısı ve özellikleriyle dikkat çekici ayrıntılara sahip projemiz için kendi kaynaklarımızı kullanırken diğer kaynaklarından da yararlandık” dedi.

“AMACIMIZ; NİTELİKLİ VE KALICI HİZMETLERDİR”

Yeşilyurt İlçesini ziyaret edecek yerli ve yabancı turistleri çok güzel bir mekânda ağırlayacaklarını dile getiren Başkan Polat, “Yılın her mevsiminde eşsiz bir güzelliğe sahip ilçemiz çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. İlçemizi ziyarete gelenleri doğa güzellikleri yakından görebilecekleri tepe bir noktada inşa ettiğimiz Yeşilyurt Kent Parkımızda ağırlayacağız. Yeşilyurt ilçemiz doğası ve yeşil alanlarıyla çok farklı bir yapıya sahip, göreve geldiğimiz günden beri yeşil alanları korumak, vatandaşlarımızın nefes alabilecekleri, dinlenebilecekleri, çocuklarımızın eğlenebilecekleri alanları arttırıyoruz. “Yeşilyurt Kent Park” projemizi de bu anlayışa uygun olarak hizmete sunacağız. Bizim amacımız;  nitelikli ve kalıcı hizmetlerle ilçemizin değerini artırıp, öncelikle bölgede sonra da Türkiye’de örnek alınacak bir kimliğe bürünmesini sağlamaktır” dedi.

ABDULGAFFAR MAHALLESİ ESNAF VE VATANDAŞLARI ZİYARET

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Kent Park’taki inceleme ziyaretinin ardından Abdulgaffar Mahallesindeki esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Yeşilyurt İlçesini ‘ortak akıl’ anlayışı çerçevesinde geleceğe taşımak için muhtarların, esnafların ve vatandaşların düşüncelerine her zaman önem veren Belediye Başkanı Polat, Abdulgaffar Mahallesinde faaliyetlerini sürdüren bakkal, lokanta, eczane, kasap ve diğer işletmeleri ziyaret ederek esnafların sıkıntılarını ve taleplerini dinledi.

Yolda karşılaştığı vatandaşlarla samimi sohbetler yapan Belediye Başkanı Polat, Yeşilyurt Belediyesinin hizmetlerini anlattı ve üzerinde çalıştıkları projelerle ilgili bilgiler paylaştı.

“Elini sıkmadığımız, kapısını çalmadığımız tek bir hemşerimiz kalmayacak” düsturundan hareketle ilçede yaşayan tüm vatandaşlarla güzel bir iletişim ağı kuran belediye Başkanı Polat, isteklerini ileten vatandaşları tek tek dinledi.

Polat, “Yerli ve Yabancı Turistleri Yeşilyurt Kent Park’ta Ağırlayacağız” Polat, “Yerli ve Yabancı Turistleri Yeşilyurt Kent Park’ta Ağırlayacağız” Polat, “Yerli ve Yabancı Turistleri Yeşilyurt Kent Park’ta Ağırlayacağız” Polat, “Yerli ve Yabancı Turistleri Yeşilyurt Kent Park’ta Ağırlayacağız” Polat, “Yerli ve Yabancı Turistleri Yeşilyurt Kent Park’ta Ağırlayacağız” Polat, “Yerli ve Yabancı Turistleri Yeşilyurt Kent Park’ta Ağırlayacağız” Polat, “Yerli ve Yabancı Turistleri Yeşilyurt Kent Park’ta Ağırlayacağız” Polat, “Yerli ve Yabancı Turistleri Yeşilyurt Kent Park’ta Ağırlayacağız”