Yazı İşleri Müdürlüğü

Zafer Abdullah KATIRCI

yaziisleri@yesilyurt.bel.tr

Tel: 0 (422) 377 77 77 - 4826

 

Zafer Abdullah KATIRCI

Yazı İşleri Müdürü

1975 yılında Malatya İli, Yeşilyurt İlçesi Gündüzbey Mahallesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Gündüzbey İlköğretim okulunda, Lise öğrenimini Yunus Emre Endüstri ve Teknik Lisesinde, Mustafa Kemal Üniversitesi İskenderun Teknik Eğitim Programı Elektrik Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde ise lisans eğitimini yapmıştır. İnönü Üniversitesinden Pedagojik Formasyon Eğitimi almıştır.

1992 yılından 1998 yılına kadar Yerel ve Ulusal basın kuruluşlarında Haber Kameramanlığı yaptı. Malatya Belediyesi Yerel Gündem 21 Kent Konseyi kuruluşunda Aspuzu Arama ve Kurtarma Grubunu Kurarak aktif olarak, yaşanan Bingöl ve Van Depremlerinde çalışmalara katılmıştır. Çalışma hayatına 2001 yılında Gündüzbey Belediyesinde Yönetici Asistanlığı ile başlamış olup yine aynı belediyede Özel Kalem Müdürlüğü ve İmar İşleri Müdürlüğü gibi görevleri vekâleten yürütmüştür.

6360 Sayılı Kanun ile Gündüzbey Belediyesinin tüzel kişiliğinin sona ermesi üzerine 2014 yılı mart ayında Yeşilyurt Belediyesine geçiş yapmıştır. 2014 yılından itibaren Yeşilyurt Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğünde Meclis ve Encümen Kararlar Şefliği görevine devam etmiştir. 17.02.2021 tarihi itibarı ile Yeşilyurt Belediyesi Yazı İşleri Müdürü olarak atanmış olup görevini sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.