Başkan Çınar, “Gönlümüz Bir, Soframız Bir”

Başkan Çınar, “Gönlümüz Bir, Soframız Bir”
Yayınlanma tarihi, 17 Mayıs 2018

 

EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ BAHÇESİNDE KURULAN İFTAR ÇADIRINDA HER GÜN 1000 KİŞİYE İFTAR VERİLECEK

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Ramazan Ayı boyunca Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bahçesinde hizmet verecek olan İftar Çadırındaki ilk iftar programına katılarak vatandaşlarla birlikte orucunu açtı. Günde bin kişiye ücretsiz iftar yemeği vereceklerini belirten Başkan Çınar,  vatandaşlarla birlikte aynı sofra etrafında bir araya gelerek iftar yapmanın huzuru ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 

30 GÜN BOYUNCA ÜCRETSİZ İFTAR YEMEĞİ VERİLECEK

Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma ayı olan Ramazan Ayının manevi atmosferinin Yeşilyurt’un tüm bölgelerinde aynı seviyede yaşanmasını sağlayacak etkinliklere bu yılda devam edecek olan Yeşilyurt Belediyesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bahçesinde kurduğu İftar Çadırında 30 gün boyunca hasta, hasta yakınları, personeller ve mahalle sakinlerine ücretsiz iftar yemeği hizmeti sunacak.

İftar Çadırının hizmete girmesi nedeniyle Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde düzenlenen etkinlik Kuran-ı Kerim Tilavetiyle başlarken ardından ney dinletisi ve ilahiler seslendirildi. Yeşilyurt Belediyesi Tiyatro Grubu tarafından sahnelenen Nasrettin Hoca ve Hacivat-Karagöz oyunlarına ise vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

 “BÜTÜN HASTALARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM”

İftar Çadırında kurulan kazanların başına geçen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, vatandaşlara yemek dağıttı.

Hasta ve hasta yakınlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Bereketin, sevginin, saygının, paylaşımın en yoğun yaşandığı Ramazan Ayı paylaşım ve huzur ayıdır. Yeşilyurt Belediyesi olarak birlik ve beraberliğin üst seviyede yaşandığı güzel ilçemizde bu mübarek ayın tüm faziletlerinin en üst seviyede yaşanmasına önem veriyoruz. Bu yıl ki bütün etkinliklerimizi ‘Gönlümüz Bir Soframız Bir’ sloganı altında hayata geçireceğiz. Anadolu insanları olarak gönlümüzde, soframızda hep bir olmuştur. Ekiplerimiz sahurdan itibaren çalışmalarına başlayarak ilçemizde bu mübarek ayın en güzel şekilde geçmesi için çaba sarf ediyorlar. Etkinliklerimizi halkımızla bütünleşerek yapıyoruz, buradaki önceliğimiz; bir ve beraber hareket edip toplumsal huzurumuz ve mutluluğumuzu güçlendirmektir. Allah’a şükürler olsun ki ilçemizde kardeşlik, dostluk, birlik ve beraberlik üst seviyededir. Vatandaşlarımızla aynı sofra etrafında buluşmak, iç içe olmak, konuşmak ve dertleşmek bizim için çok önemlidir. Hasta, hasta yakınları, personeller ve bu bölgedeki tüm hemşerilerimizin faydalanacağı İftar Çadırında hemşerilerimizle aynı sofrayı paylaşmak, aynı anda oruç açmanın huzurunu yaşamak bizim adımıza en büyük onur ve şereftir. Tüm hastalarımıza acil şifalar dileklerimizi paylaşırken, hasta yakınlarına sabırlar diliyorum” dedi.

“İLÇEMİZİN DÖRT BİR TARAFINDA MÜBAREK AYIN MANEVİ HAVASI HÂKİM”

Ramazan Ayı etkinlikleri hakkında kısa bilgiler paylaşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Paylaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşandığı, mahalle sakinlerimizle birlikte aynı sofrada buluşmamıza imkân sağlayan meydan iftarlarımıza bu yılda devam ediyoruz.  Barış ve kardeşlik ayında ilçemizin farklı mahallelerinde düzenleyeceğimiz 15 meydan iftarında binlerce kardeşimizle birlikte iftar sofralarında buluşup ekmeğimizi, aşımızı ve muhabbetimizi paylaşacağız.  30 gün boyunca Ramazan Ayının heyecan ve coşkusunu tüm kardeşlerimizle birlikte yaşayacağız. Toplumsal huzur, paylaşım, dostluk ve yardımlaşma duygularına katkı sunan meydan iftarlarımızda aynı mahallede yaşayan insanların arasındaki dostluk ve yardımlaşma bağları daha güçlenecektir. Eski Ramazanları hatırlatan tiyatro gösterileri ve ney dinletimiz olacaktır. Yetim ve öksüz çocuklarımızın yanı sıra ilimizde misafir ettiğimiz Suriyeli aileleri de iftar yemeklerinde ağırlayacağız. Kamu, kurum, kuruluş, meslek örgütlerimizin temsilcileri, basın mensupları, muhtarlarımıza özel iftar programları tertip edeceğiz. İlk kez oruç tutan çocuklarımızı özel bir programda ağırlayacağız. İlçemiz dolu dolu bir Ramazan ayı yaşayacaktır” diye konuştu.

“LOKMA TATLISI VE ŞERBET İKRAMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Belediye Başkanı Çınar son olarak her gün farklı camilerde teravih namazı öncesi ve sonrasında lokma tatlısı ve şerbet ikramı yapılacağını hatırlattı.

“YEŞİLYURT BELEDİYESİNE ŞÜKRANLARIMIZI SUNARIZ”

30 gün boyunca açık kalacak olan İftar Çadırından dolayı Yeşilyurt Belediyesine teşekkürlerini sunan vatandaşlar “ Yeşilyurt Belediyesi gerçekten çok anlamlı ve özel bir hizmet sunuyor, bizler buradaki hastanede tedavi görüyoruz hem bizler hem de hasta yakınları iftarda yemek sorunu yaşayacaktık ancak Yeşilyurt Belediyesinin bu hizmeti karşısında çok mutlu olduk. Cenab-ı Allah Başkanımızdan ve ekibinden razı olsun. Kendilerine sonsuz şükranlarımızı sunarız” diye konuştular.

Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bahçesine kurulan iftar çadırındaki ilk iftar yemeğine Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları,  Yeşilyurt Belediyesi Birim Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.