“Evlenen Çiftlerimize Sağlık, Huzur ve Esenlikler Diliyoruz”

“Evlenen Çiftlerimize Sağlık, Huzur ve Esenlikler Diliyoruz”
Yayınlanma tarihi, 08 Ağustos 2018

 

YEŞİLYURT BELEDİYESİ EVLENDİRME DAİRESİNDE ‘08-08-2018’ YOĞUNLUĞU

Yeşilyurt Belediyesi  Evlendirme Dairesi,  hayatlarının en anlamlı ‘EVET’i için 08.08.2018 tarihini seçen 22 çiftin nikâhını kıydı. Bazı çiftlerin nikâhlarını kıyan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,“Evlenen bütün çiftlerimize mutluluklar diliyorum” diye konuştu.

YEŞİLYURT’TA 22 ÇİFT NİKÂH MASASINA OTURDU

Yeşilyurt İlçesinde evlilik hazırlığı yapan çiftler, evlenmek için ay, gün ve yılı 8 rakamından oluşan 08.08.2018 tarihini tercih etti.

Bir ömür boyu aynı yastığa baş koymaya hazırlanan çiftler, hayatlarını 08.08.2018 tarihinde birleştirmek için Yeşilyurt Belediyesi Evlendirme Dairesinde aylar öncesinde sıra aldılar. 

EVLENEN ÇİFTLERDEN YEŞİLYURT BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

Nikâh tarihlerini özel günlerde kıydırarak ayrı bir anlam katmak isteyen 22 çift, 08.08.2018 tarihinde nikâh masasına oturup mutluluğa ilk adımı attılar. Nikâh masasına oturan çiftler unutulmayacak bugünde mutluluğa ‘evet’ dedi.

Kimi çiftler özel günlerde evlenmenin şans getireceğine inanırken, kimisi de 08.08.2018 tarihinin unutulmayacak olmasından dolayı nikâhlarını bu özel günde kıydırmak istediklerini dile getirdi.

Özel bir günde nikâhlarını kıymanın sevincini yaşadıklarını belirten çiftler, kendilerine bu imkânı sağladığı için Yeşilyurt Belediyesine teşekkür ettiler.

“NİKÂH DAİREMİZ BUGÜN 22 ÇİFTİMİZİN NİKÂH İŞLEMİNİ YAPTI”

Takvimlerin 08.08.2018’i göstermesi nedeniyle evlilik tarihini unutulmaz kılmak isteyen genç çiftlerden bazılarının nikâhlarını kıyan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “08-08-2018 tarihi olması nedeniyle Yeşilyurt Belediyesi Evlendirme Dairesine yoğun bir gün yaşıyoruz. Nikâh memurlarımız ardı ardına nikâh işlemlerini yapıyorlar. Genç çiftlerimiz bu özel tarihte dünya evine girmek için aylar öncesinden sıra aldılar. Normal bir günde üç ile dört arası nikâh kıyılırken bugün 22 çiftimizin mutluluğuna şahitlik ettik. Bizlerde dünya evine giren çiftlerimizin mutluluklarına ortak olmak adına evlendirme dairemizi ziyaret ederek bazı çiftlerimizin nikâhlarını kıydık. Bütün genç çiftlerimize ömür boyu mutluluklar diliyorum. Çiftlerimizin aynı yastığa baş koyup aynı rüyayı görmelerini diliyorum.Belediyemizin sosyal sorumluluk projesi olan ‘ Bir yastıkta’ projesi kapsamında Kuran-ı Kerim, Aile İlmihali, kahve ve kahve takımı ile kayısı hediye ettik” dedi.

“DÖRT YILDA İKİ BİN 800 ÇİFTİMİZİN NİKÂH AKİTLERİNİ YAPTIK”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, bu yılın ilk sekiz ayında 375 olmak üzere dört yıl içerisinde toplam iki bin 800’e yakın çiftin nikâh işlemlerinin gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.

MESAİ ARKADAŞIMIZ MESUT AKBOĞA’NIN MUTLU GÜNÜ

Yeşilyurt Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Personeli Mesut Akboğa, bu özel günde hayatını Gökçe Naz Gözene ile birleştirdi.

Aile mensupları, genç çiftlerin yakın dostları, sevdikleri ve mesai arkadaşlarının hazır bulunduğu nikâh töreninde genç çiftlerin şahitliklerini MHP Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Güner ile Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Lütfi İnan yaptı.

Mesut Akboğa ile Gökçe Naz Gözene’nin nikâhını kıyan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, genç çiftlere ömür boyu mutluluklar diledikten sonra ‘Bir Yastıkta’ projesi kapsamında hediyeler verdi. Çiftlere evlilik cüzdanını takdim eden Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Güner, “ Cenab-ı Allah dünya evine giren bu kardeşlerimize ömür boyu sağlık, huzur ve güzellikler nasip etsin. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

“ALLAH MESUT VE BAHTİYAR ETSİN”

MHP Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu’da Akboğa ve Gözene ailelerine hâyırlı olmasını temenni ederken, “Bugün nikâh işlemlerini yapan tüm çiftlerimize ömür boyu mutluluklar diliyorum. Mesut Akboğa ile Gökçe Naz Gözene çiftlerimizin nikâh şahitliğini yaptık, çiftlerimize ömür boyu sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum, boyları boylansın soyları soylansın, kendilerinden gelecek nesil geleceğimize ışık tutsun inşallah, Allah mesut ve bahtiyar etsin” dedi.