“Makamda Oturmayı Sevmem, Halkımızla İç İçeyiz”

“Makamda Oturmayı Sevmem, Halkımızla İç İçeyiz”
Yayınlanma tarihi, 14 Kasım 2018

BAŞKAN ÇINAR, ‘MİNDER SOHBETLERİ’ PROGRAMINDA YEŞİLYURT’U ANLATTI

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Makamda oturmayı seven bir insan değilim, sürekli sahada ve halkımızla iç içeyiz, bizim mesaimiz yoktur. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte işimize başlıyoruz, gece geç saatlere kadar halkımızın huzuru ve mutluluğu için çalışıyoruz. Makamlar ve mevkiler gelip geçicidir, önemli olan vatandaşlarımızın gönlünde kalıcı izler bırakabilmektir.” dedi.

Gençlik ve Eğitim Derneği tarafından düzenlenen ‘Minder Sohbetleri’ programına katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un çehresini değiştiren fiziki yatırımların yanı sıra birçok yerel yönetimin örnek aldığı sosyal projelerin amaç ve hedeflerini anlattı.

“HEPİMİZE DÜŞEN GÖREV; ÇOK ÇALIŞMAK, EN İYİ VE EN GÜZELİNİ YAPMAKTIR”

Türkiye’nin geleceğe güvenle bakabilmesi için genç neslin donanımlı ve eğitimli bir kimliğe sahip olmasının öneminden bahseden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “İlçemizin yeni yaşam alanları ve modern ulaşım ağıyla örnek bir görüntüye ulaşması anlamında büyük mesafeler alırken, ülkemizin ve bu milletin geleceğini belirleyecek olan gençlerimize yatırım yapmayı asla ihmal etmiyoruz. Gençlerimizin gelecekte akademik anlamda başarılı olmalarının yanı sıra ahlaklı ve düzgün karakterle yoğrulmuş bir hayat yaşamaları en büyük arzumuzdur. Ülkemizin yeniden dünyada söz sahibi olması için hepimize düşen görev, çok çalışmaktır. Asla tembelliğe, ihmale, boşluk bırakmaya hakkımız yoktur. Herkes bulunduğu görevde, ne iş yaparsa yapsın hakkıyla çalışarak, kendini en iyi şekilde yetiştirmesi, yeteneklerini geliştirmesi, kendisini güncelleştirmesi ve görevini en güzel şekilde ifa etmesi gerekiyor. Gençlerimizin bilgi ve okumaya dayalı bir hayat prensibine sahip olmaları adına çok ciddi yatırımlar yaptık. Yeşilyurt Kent Konseyimiz, Medeniyet ve Sanat Araştırmaları Merkezimiz, Fethi Gemuhluoğlu Bilgi Evimiz, Yeşilkonaklarımız ve Gençlik Merkezlerimizden sonra Cumhurbaşkanımızın seçim vaadi olan Millet Kıraathanesini Malatya’da ilk kez biz yaptık. İlk Millet Kıraathanemizin yoğun ilgi görmesinden sonra ikinci Millet Kıraathanemizi, Gedik Kültür Evinde 7/24 hizmet verecek şekilde hizmete sunacağız. Üçüncü Millet Kıraathanemizi de Hıroğlu mahallimizde restorasyon çalışmaları devam eden Tarihi Konaklarımız içinde halkımızın hizmetine sunacağız. Kitap okumak ve kendimizi her alanda geliştirmek hayat felsefemiz olması lazım, bunun içinde halkımızı daha fazla kitapla buluşturmanın yanı sıra gençlerimizi okumaya teşvik etmek ve derslerini rahat ortamlarda yapmalarına katkı sunmak adına bu tür yatırımların sayısını artıracağız. Gençlerimiz ve çocuklarımız bizim geleceğimiz, onlara yaşam düzeyi yüksek, huzurlu ve mutlu bir gelecek hazırlamak temel hedefimizdir. Hayata atıldıkları ilk andan itibaren onları kucaklamak, sahiplenmek ve ellerinden tutmak aslında geleceğe yapılan en ciddi yatırımdır.” dedi. 

“TEKNOLOJİK GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDEREK UYGULAMAYA ALIYORUZ”

Yeşilyurt Belediyesinin teknolojiyi yakından takip eden ve üst seviyede kullanan bir yerel yönetim olduğuna dikkat çeken Başkan Çınar, “Halkımıza hizmet sunarken, gelişen teknolojik gelişmelerden yüksek oranda istifade ediyoruz. Halkımıza ve gençlerimize ulaşmak, onların sorun ve taleplerini öğrenmek, sorunlara kalıcı çözümler getirmek, hizmetlerimizin temel mantığını anlatmak amacıyla sosyal medya ağlarını çok iyi kullanıyoruz. Ülkemizde sosyal medya ağlarını en doğru, en güzel ve en verimli bir şekilde değerlendiren yerel yönetimlerin başında gelmekteyiz. Gelişen teknolojiyle birlikte bir tuşla her şeye ulaşılabilir oldu, bizimde buna kayıtsız kalmamız beklenemez. Biz sürekli kendini yenileyen ve geliştiren bir ilçe belediyesiyiz. Tanıtımlarımız, programlarımız ve hizmetlerimizin halkımıza ulaşmasını sağlayan sosyal medya ağlarımız üzerinden bize gelen talepleri de çok hızlı bir şekilde yanıt verip hızlı ve kalıcı çözümler getiriyoruz. Halkımıza her türlü şart ve durumda ulaşmak içinde gelişen teknolojiden üst seviyede faydalanıyoruz. Değişen ve gelişen dünyada her hizmette olduğu gibi kamu hizmetlerinde de vatandaş memnuniyeti ön plandadır. Bu sebeple vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına değişen teknolojileri yakalamak ve geliştirmek için büyük gayret sarf etmekteyiz.” diye konuştu.

“PROJELERİMİZİN TEMELİNDE İNSAN VAR”

Yeşilyurt’ta hayata geçen tüm projelerin ‘insan odaklı’ olduğunun altını çizen Başkan Çınar, “ Yeşilyurt’un bölgesinde takip edilen, örnek ilçe hüviyetine ulaşmasına neden olan yatırımlarımız ve projelerimizi farklı kılan nokta; halkımızın beklentilerine ve ihtiyaçlarına göre tasarlanmasıdır. Biz işimizi en iyi ve en güzeliyle yapmanın derdindeyiz.  Yeşilyurt’un en ücra noktasına kadar kaliteli ve nitelikli hizmetler sunarken, yatırımlarımızın bölgedeki ihtiyaçlara tam manasıyla karşılık vermesine özen gösteriyoruz. İlçemizdeki farklı ve ayrıcalıklı yaşam koşullarının tüm bölgelerde aynı ölçülerde yaşanmasını sağlıyoruz. Merkezdeki hizmetlerin aynısını kırsal yaşam bölgelerimize de layıkıyla ulaştırırken, ‘kaliteli ve kalıcı hizmet’ anlayışı hizmetlerimizin temel esasıdır.  Gerek hizmet binalarımız gerekse sosyal yaşam alanları ve parklarımızın işleyişine önem veriyoruz, buralardaki çalışmaları yakından takip ediyoruz, eksik varsa hemen gideriyoruz. Bütün yatırımlarımızı kurallara göre, planlı ve sistematik şekilde yönetiyoruz. Kurum, kuruluş, meslek örgütleri ve muhtarlarımızla ortak çalışmalar yapıyoruz. Hemşerilerimizin yatırımlarımızı sahiplenmesi ve değer vermesi bizleri mutlu etmektedir.  Bizim tek gayemiz var o da; memleketimize, kentimize ve ilçemize en güzel, en iyi hizmetlerin ulaşmasını sağlamaktır. Alanında deneyimli ve tecrübeli isimlerden oluşan çok iyi bir yönetici kadrosuna sahibiz. Hizmetlerimizin etkili ve hızlı bir şekilde halkımıza ulaştırmak adına AR-GE, yenilikçi politikalar, izleme-değerlendirme ve proje yönetimi bizim için olmazsa olmazdır.” diye konuştu.

“GÜNÜN HER SAATİNDE VATANDAŞLARIMIZLA BİRLİKTEYİZ”

Makamların mevkilerin geçici olduğuna vurgu yapan Başkan Çınar, “ Biz bu memleketin evladıyız ve bize emanet edilen bu koltuğun hakkını verebilmek, güzel hizmetlerle hemşerilerimizin yüreklerinde olmak, bir dua almak, bir tebessüm görmek bizim için yeterlidir. Gayret, sevgi ve samimiyet dediğimiz üç olgunun gerektirdiği şekilde yaklaşımda bulunuyoruz. Günün her saatinde vatandaşlarımızla hemhal olmak, onların istek ve taleplerine cevap vermek bizim önceliğimizdir. Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayarak, sosyal belediyeciliğin hayat bulduğu, şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde belediye hizmetlerini ilçemizin her noktasına ulaştırmak için 7/24 çalışıyoruz” dedi.

Gençlerin sorularına yanıt veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a, Malatya Park AVM Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Kavuk ile Gençlik ve Eğitim Derneği Yönetimi tarafından teşekkür plâketi ve çiçek takdim edildi.

“BİZİ ANLAYAN VE DİNLEYEN YÖNETİCİLERİN OLMASI MUTLU EDİYOR”

Yeşilyurt’un genç ve dinamik bir Belediye Başkanına sahip olduğunu ifade eden gençler, “ Bizim dilimizden anlayan, aklımızdan geçenlere en güzel şekilde yanıt veren, bizi anlayan insanların yerel yönetimlerin başında olması hepimizi mutlu ediyor. Yeşilyurt Belediye Başkanımızı da aktif, koşturan ve çalışkan bir isim olarak görüyoruz. Çok verimli bir sohbet oldu, sorularımıza içten ve samimi yanıtlar veren Başkanımıza çalışmalarında başarılar dileriz“ diye konuştular.