Şampiyonluk İpini Türk Telekomspor Göğüsledi

Şampiyonluk İpini Türk Telekomspor Göğüsledi
Yayınlanma tarihi, 29 Haziran 2018

 

24.YEŞİLYURT KÜLTÜR, KİRAZ VE SPOR FESTİVALİ U-17 FUTBOL TURNUVASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

24.Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali kapsamında tertip edilen U-17 Futbol Turnuvasının final maçında Kale Gençlerbirliğini 2-1 yenen Türk Telekomspor şampiyonluk ipini göğüsledi. Dereceye giren takımların ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi.

Yeşilyurt Belediyesi ile Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliği halinde Yeşiltepe 1 ve 3 nolu sahalarında gerçekleşen U-17 Futbol Turnuvasında dereceye giren takımlar final maçları sonucunda belli oldu.

FİNAL MAÇI BÜYÜK BİR HEYECANA SAHNE OLDU

16 takımının katılımıyla 10 gün süren turnuvanın final maçında Kale Gençlerbirliği ile Telekom takımları Yeşiltepe 1 nolu sahada  karşı karşıya geldi.

TÜRK TELEKOMSPOR ŞAMPİYONLUK SEVİNCİNİ DOYASIYA YAŞADI

Büyük bir çekişmeye sahne olan final maçını 2-1 kazanarak turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Türk Telekomspor takımı futbolcuları 90 dakika bitiminde büyük bir sevinç yaşadı.

Final maçlarının sonucunda U-17 Futbol Turnuvasını Türk Telekomspor birinci, Kale Gençlerbirliği ikinci, Aile ve Sosyal Politikalar Spor Kulübü üçüncü, 1932 Malatyagücü ise dördüncü oldu. 

DERECEYE GİREN KULÜPLERİN ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ

Dereceye giren takımların kupa, madalya ve para ödülleri Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Cavit Aslan, Yeşilyurt Belediyespor Kulüp Başkanı Dursun Cumali Sucu ve Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Seyfullah Özdemir tarafından takdim edildi.

“AMATÖR SPOR KULÜPLERİNİN HER ZAMAN YANINDA OLAN YEŞİLYURT BELEDİYESİNE TEŞEKKÜRLER”

Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Seyfullah Özdemir törende yaptığı konuşmada, amatör spor kulüplerine maddi ve manevi desteklerinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a bütün amatör spor kulüpleri adına teşekkürlerini sundu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, turnuvanın düzenlenmesine destek veren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Malatya Şube Yönetimine, Futbol İl Temsilciliğine,İl Hakem Kuruluna,  kulüp yönetimlerine, antrenörlere ve futbolculara teşekkürlerini sundu.

“SPORUN TOPLUMDA YAYGINLAŞMASI İÇİN DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

10 gün süren turnuvada dereceye giren tüm takımları tebrik eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Festivalimiz kapsamında Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Malatya Şube Yönetimi ve Futbol İl Temsilciliğiyle ortaklaşa düzenlediğimiz U-17 Futbol Turnuvamızda emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunarım. Böylesine güzel bir turnuvaya ev sahipliği yapmanın bahtiyarlığını yaşamaktayız. Çünkü bu turnuvalar yapmazsak sporu aktif hale getiremeyiz, gençlerimiz sahalara yönlendiremeyiz, spor kültürümüzü geliştiremeyiz. Sporu toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırmak adına bu tür organizasyonlara önem veriyoruz.  Maçlarda centilmenliği elden bırakmayarak fair-play ruhu anlayışıyla mücadele eden, kentimizin ve ilçemizin sportif gelişimine destek veren tüm takımlarımıza teşekkür ediyorum. Oldukça çetin geçen yarı final ve final maçlarından sonra dereceye girip ödül almaya hak kazanan tüm takımlarımızı tebrik ediyorum. Ayrıca maçlarda görev yapan tüm hakemlerimize, saha görevlilerine ve maçları takip eden tüm futbolseverlere de spora verdikleri destekten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Yeşilyurt Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin daha fazla sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerine katılmaları adına yatırımlarımıza, organizasyonlarımıza ve projelerimize ara vermeden devam edeceğiz. Bünyemizdeki Yeşilyurt Belediyespor Kulübü çatısı altında yer alan branşlarımızda başarı çıtası her geçen yükseliyor, bundan sonrada yükselmeye devam edecektir. Yeşilyurt Belediyesi olarak her alanda milletimizin hizmetkârı olmaya devam edeceğiz.” dedi.

BAŞKAN ÇINAR, EMEĞİ GEÇEN KURUMLARIN YETKİLİLERİNE TEŞEKKÜR PLÂKETİ TAKDİM ETTİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, U-17 Futbol Turnuvasının düzenlenmesinde destek veren Malatya Amatör Spor Kulüpleri Yönetimi adına Başkan Seyfullah Özdemir’e, sahaları tahsis eden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına Yeşiltepe Tesisler Müdürü Celal Çılgın’a ve İl Hakem Kurulu adına hakemlere teşekkür plâketi takdim etti.

U-17 Futbol Turnuvası ödül töreni günün anısına çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.