“Temiz Okul Sağlıklı Nesiller”

“Temiz Okul Sağlıklı Nesiller”
Yayınlanma tarihi, 14 Eylül 2018

 

YEŞİLYURT BELEDİYESİ İLÇEDEKİ BÜTÜN OKULLARIN TEMİZLİĞİNİ YAPTI

Yeşilyurt Belediyesi, ‘Temiz Okul, Sağlıklı Nesiller’ projesi kapsamında 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı öncesinde ilçe genelinde bulunan 202 okulda temizlik çalışması gerçekleştirdi. Başkan Çınar, yeni öğretim yılında öğrencilerin daha sağlıklı ve iyi şartlarda okullarda eğitim almaları amacıyla okullardaki ihtiyaçların giderilmesi adına çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

YEŞİLYURT’TA Kİ OKULLAR YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİNE HAZIR

Okullardan gelen bakım, onarım ve tadilat taleplerini imkânları ölçüsünde geri çevirmeyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın okulların ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında verdiği talimatların ardından ilçedeki okulların eksiklikleri birer birer gideriliyor.

 “ÖĞRENCİLERİN SAĞLIKLI VE GÜZEL ORTAMLARDA EĞİTİM GÖRMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Öğrencilerin temiz ve sağlıklı bir ortamda eğitim görmesi için imkânlarını seferber ettiklerini dile getiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ‘Temiz Okul Sağlıklı Nesiller’ projesi çerçevesinde ilçedeki okullarda temizlik hizmetlerini büyük bir titizlikle sürdürdüklerini söyledi.  

“PROJEMİZ İLE İLÇEMİZDEKİ 202 OKULA TEMİZLİK HİZMETLERİMİZİ ULAŞTIRDIK”

’Temiz Okul Sağlıklı Nesiller’ projesi çerçevesinde ilçedeki 202 okulda temizlik çalışmasının gerçekleştiğini dile getiren Başkan Çınar, “Büyük ve güçlü Türkiye hedefine hiç şüphesiz eğitimli gençlerle ulaşacağız. Yeşilyurt Belediyesi olarak gençlerimizin iyi şartlarda eğitim almasına adına elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle bu anlamda çok güzel çalışmalar yaparken, okullarımızın ihtiyaçlarının karşılanması noktasında gelen talepleri yerine getirmeye ayrı bir önem veriyoruz. 17 Eylül 2018 Pazartesi günü başlayacak olan 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı öncesinde ‘Temiz Okul Sağlıklı Nesiller’ projesi çerçevesinde ilçemizde bulunan bütün okullarımızın temizliği başta olmak üzere spor sahaları ile yeşil alanlarının bakım ve çevre düzenlemelerini yapmaktayız. Öğrencilerimizin sağlıklı ortamlarda yeni eğitim dönemine başlamaları ve derslerini güzel ortamlarda yapmalarının yanı sıra velilerimizin de gönül rahatlığıyla çocuklarını okullara göndermeleri için Okul İdarecilerimiz ve Okul Aile Birliklerinden gelen istekler çerçevesinde okullarımızın iç ve dış alanlarının temizliğini yapmaya devam ediyoruz. İlçemizde bulunan bütün okullara ihtiyaç duydukları her türlü desteği veriyoruz. Fiziki ortamları iyileştirilmiş okullar kuşkusuz öğrencilerimize daha iyi hizmet sunacaktır. Okullarımız bu hizmetlerimiz sayesinde yeni eğitim-öğretim yılına tertemiz girecektir. Çocuklarımızın sağlıklı ve güzel şartlarda yeni eğitim yılına başlamaları içinde elimizden gelen gayreti göstermekteyiz” dedi.

BAŞKAN ÇINAR, UYUM HAFTASI KAPSAMINDA TECDE ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamı, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için başlatılan ‘Uyum Haftası’ kapsamında  Tecde Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Okul yetkilileri tarafından kapıda çiçeklerle karşılanan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, gençlerle sohbet edip, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı için başarı dileklerini sundu.