“Ülkemize ve Milletimize Hizmet Etmek Bizler İçin Kutsaldır”

“Ülkemize ve Milletimize Hizmet Etmek Bizler İçin Kutsaldır”
Yayınlanma tarihi, 08 Eylül 2018

 

GAZİPAŞA KAYMAKAMLIĞINA ATANAN ALİ SAKAR İÇİN VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İçişleri Bakanlığının 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Gazipaşa Kaymakamlığına tayini çıkan Yeşilyurt Kaymakamı Ali Sakar’ın onuruna veda yemeği düzenledi.

“KAYAMAKAMIMIZ ALİ SAKAR İLE UYUMLU BİR HİZMET DÖNEMİ YAŞADIK”

Gedik Sosyal Tesislerinde gerçekleşen veda yemeğine ev sahipliği yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, birlikte görev yapmaktan büyük bir onur duydukları Kaymakam Ali Sakar’a yeni görev yerinde başarılar diledi.

Yeşilyurt Kaymakamı Ali Sakar ile uyumlu bir şekilde çalıştıklarını dile getiren Başkan Çınar “İçişleri Bakanlığımızın son kararnamesiyle Gazipaşa Kaymakamlığına atanan İlçe Kaymakamımız Sayın Ali Sakar’ı uğurlamanın gerçekten hüznünü yaşamaktayız. Malatya ve Yeşilyurt’un yaşam standartını daha iyi bir noktaya taşımak adına bilgi ve birikimlerinden sürekli istifade ettiğimiz Kaymakamımız Ali Sakar ile uyumlu bir hizmet dönemini geride bırakıyoruz. Göreve geldiği günden itibaren ülkemiz, kentimiz ve ilçemizin refahı, huzur ve mutluluğu için mesai yapan Sayın Kaymakamımıza her zaman kapımız ve gönlümüz açıktır. Kaymakam Bey ile birlikte çalışmanın mutluluğunu yaşadık, aslında çok erken bir ayrılık oldu. Tabii ki devletimizin aldığı bu kararı saygıyla karşılıyoruz, ülkemizin neresinde görev yaparsak yapalım o görev hepimiz için kutsaldır. Sayın Kaymakamımız ile çok güzel çalışmaların altına imza atarak, birlikte güzel projeler hayata geçirdik. Yeşilyurt’ta ağabeylerinin ve kardeşlerinin olduğunu her zaman bilmesini isterim, bizde kendisini hiç unutmayacağız. Kentimize ve ilçemize yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum ve yeni görev yeri olan Gazipaşa Kaymakamlığında da üstün başarılar diliyorum.” diye konuştu.

“YEŞİLYURT’TA GÖREV YAPMANIN ONURUNU YAŞADIM”

Yeşilyurt’ta görev yaptığı bir yıllık görev süresi boyunca çok güzel dostluklar kurduğunu ifade eden Yeşilyurt Kaymakamı Ali Sakar, “Yeşilyurt Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’a bu nazik yemek davetinden dolayı öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Aziz Mahmud Hüdayi’nin dediği gibi ‘Gelmenin bir gitmesi var ey hümâm, Gitdi gelmek kaldı gitmek ve's-selâm’.Bizde bu gelmelerin gitmelerini yaşıyoruz. Görev yaptığımız süre içerisinde Yeşilyurt’u ve Yeşilyurt’luları gerçekten çok sevdik, gönülden hizmet etmeye çalıştık, kalbimde her zaman farklı bir yeriniz olacaktır. Yeşilyurt gibi son dönemlerdeki hizmetlerle gelişen ve büyüyen bir ilçede görev yapmanın gururunu yaşadım.  Bu dönemde çok değerli insanlarla çalıştım, her şeyden öte kibirden uzak mütevâzi yaşam biçimiyle ilçemize hizmet eden Yeşilyurt Belediye Başkanımız Mehmet Çınar ile Yeşilyurt Belediye personellerine, uyum içerisinde çalıştığımız Kaymakamlık personellerine, Kurum Müdürlerimize ve değerli personellerine çok teşekkür ediyorum. Yeşilyurt’ta çok güzel anılarım var, çünkü ikinci evladımız Yeşilyurt’ta doğdu, bir yanımız bundan sonra Yeşilyurt olacak. Tanışmaktan her zaman onur duyduğumuz dostluklar edindik. Sizlere veda etmenin hüznünü yaşamaktayım, hakkınızı helal edin, ben hakkımı helal ettim” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, günün anısına Yeşilyurt Kaymakamı Ali Sakar’a tablo hediye etti.

Gazipaşa Kaymakamlığına atanan Ali Sakar, önümüzdeki günlerde yeni görevine başlayacak.