“Yeşilyurt Belediyesine Kolay Erişim İmkânını Artırdık”

“Yeşilyurt Belediyesine Kolay Erişim İmkânını Artırdık”
Yayınlanma tarihi, 25 Eylül 2018

 

YEŞİLYURT BELEDİYESİ ‘ÇEK-GÖNDER’ UYGULAMASIYLA BİR KARE UZAĞINIZDA

Yeşilyurt Belediyesi, vatandaşlara daha hızlı ve etkin hizmet sunmak amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında; teknolojik gelişmelerden faydalanarak talep ve isteklerden anında haberdar olup, çözüm yolları üretmek için ‘Çek-Gönder’ uygulamasını hizmete sundu.

 “BELEDİYEMİZE 7/24 RAHATLIKLA ULAŞILABİLECEK”

Yeşilyurt Belediyesinin teknolojik alt yapısını güçlendirmeye ve yenilikler eklemeye devam ettiklerini belirten Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cüreoğlu, Yeşilyurt Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından hazırlanan mobil uygulama ile Android işletim sistemlerine sahip tablet bilgisayar ve cep telefonları ile 7/24 dünyanın her yerinden belediyeye kolay erişim imkânı sunduklarını söyledi.

“ÇAĞRI MERKEZİ VE WATSAPP’DAN SONRA ÇEK-GÖNDER İLE HIZLI ULAŞIM ARAÇLARINI ARTIRDIK”

Başkan Yardımcısı Cüreoğlu, “ 444 8 910 numaralı Çağrı Merkezi ve Whatsapp uygulaması ile vatandaşlarımız, belediyeye hem çok kolay bir şekilde ulaşabiliyor, hem de hızlı, kaliteli ve profesyonel hizmet alabilme imkânına sahipken, ‘Çek-Gönder’ uygulamasıyla Belediyemize kolay erişme imkânını artırmış olduk” ifadelerini kullandı.

 “TALEP, ÖNERİ VE İSTEKLER FOTOĞRAFLI OLARAK ANINDA GÖNDERİLEBİLECEK”

‘Çek-Gönder’ mobil uygulama sayesinde; zaman ve mekâna bağlı kalmaksızın her an şikâyet, istek ve güncel haberlerin takip edebileceğini hatırlatan Başkan Yardımcısı Mehmet Cüreoğlu, “Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’ın talimatı doğrultusunda; ilçe sakinlerimizin Belediyemize daha kolay ve hızlı ulaşması adına gelişen teknolojiyi daha aktif kullanmak adına ‘Çek-Gönder’ uygulamasını başlattık. Bu uygulamadan yararlanmak isteyenler öncelikle Yeşilyurt Belediyesi mobil uygulamasını telefonlarına yükleyip uygulama üzerinden on-line olarak sistemine kayıt olması gerekmektedir. Vatandaşlarımız Google Play’dan ücretsiz olarak indirilebilecekleri mobil uygulama sayesinde yaşadıkları mahallede tespit ettikleri sorunları cep telefonundan fotoğrafını çekerek ‘Çek-Gönder’ uygulaması vasıtasıyla Çağrı Merkezimize gönderebilecektir. İletilen talepler Çağrı Merkezi personelimiz tarafından ilgili birimlere aktarılması sağlandıktan sonra gelen istek, öneri ve şikâyetlerin kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulması sağlanacaktır. İletilen taleplerin ardından yapılan işlemlerle ilgili talebi gönderen vatandaşımıza sms yoluyla bilgilendirme mesajı gönderilecektir.” dedi.

’YERİNDE HİZMET, ANLIK ÇÖZÜM’

Yeşilyurt Belediyesinin hizmetlerinin temelinde ’yerinde hizmet, anlık çözüm’ ilkesinin bulunduğunu hatırlatan Başkan Yardımcısı Cüreoğlu, “7 gün 24 saat çalışacak ve vatandaşların sorunlarını anında iletebileceği ’Çek-Gönder’ hizmetiyle vatandaşlarımıza bir adım daha yaklaşmış olacağız. Vatandaşlarımız istek ve önerisinin dışında yapılan hizmetlerden duyduğu memnuniyeti de bu vesileyle bizlerle paylaşmış olacak. Hemşerilerimizin istek, şikâyet ya da teşekkür için o an fotoğraf çekip bize ulaştırması hizmetlerimizin daha akıcı olmasını sağlayacaktır. Bu sayede; Yeşilyurt’u halkımızla birlikte yönetme prensibimizin de daha güçlü zemine oturmasını sağlamış olacağız. Biz hemşerilerimizin mutluluğu, huzuru ve güveni için çalışıyoruz. Bununla birlikte vatandaşlarımız mobil uygulama hizmetlerimiz aracılığıyla Yeşilyurt Belediyesi resmi internet sitesindeki Belediye Başkanımızın mesajı, Başkanımla Fotoğrafım, Haberler, Duyurular, Etkinlikler, Tanıtımlar ve Projelere de rahatlıkla ulaşıp bilgi sahibi olabilirler. Vatandaşlarımıza daha hızlı ve etkin hizmet sunmak amacıyla teknolojinin bizlere sunduğu kolaylıklarla çalışmalarımızı desteklemeye devam edeceğiz ” dedi.  

Yeşilyurt Belediyesinin mobil uygulaması http://play.google.com/store/apps/details?id=com.ybbim.yesilyurtbelediyesi  link adresinden indirilebilir.