Kadircan ESEN

Kadircan ESEN

Belediye Başkan Yardımcısı 

  1989 yılında Malatya'nın Yeşilyurt İlçesinde doğdu.İlköğretim,Ortaöğretim,Lise eğitimini  Malatya 'da  tamamladı. Lisans Eğitimini Fırat Üniversitesi  Mühendislik  Fakültesi  İnşaat  Mühendisliği  bölümünde 2010 yılında tamamladıktan sonra Yüksek  Lisans Eğitimini İstanbul  Bahçeşehir  Üniversitesi  Fen Bilimleri Enstitüsü Kentsel  Yönetim  ve  Ulaştırma Bölümünde tezli olarak tamamladı.

  2010 yılında mezuniyetinin ardından Malatya Belediyesi  Proje Geliştirme Biriminde  1 yıl süreyle görev yaptı. 2011 yılında özel bir inşaat şirketinde şantiye şefliği görevini  üstlendi. Bu işlerin yanı sıra proje müellifliği  ve kontrollük hizmetleri  yaptı. 2013 yılından itibaren inşaat sektöründe serbest  olarak  çalışıp,ticari faaliyetlerde  bulundu.

   2014 yılında AK Parti'den Yeşilyurt Belediyesi  Meclis Üyeliğine seçildi. 5 yıl süre ile İmar Komisyon Üyeliğine ve İmar Komisyon Başkanlığı  görevini  üstlendi . Bu süre zarfında Belediyenin  sportif  faaliyetlerini  sağlayan Yeşilyurt  Belediyespor  Kulübünde  Yöneticilik yaptı.

   2019 yılında AK Parti'den  Yeşilyurt  Belediyesi  ve  Malatya Büyükşehir  Belediyesi  Meclis  Üyesi  olarak  seçildi.Şuan Yeşilyurt  Belediye Başkan Yardımcılığı görevi  yapmaktadır.

   Evli ve bir çocuk babasıdır.