02.01 2018

Çalık, “Keşke, Örnek Bir Proje”

Çalık, “Keşke, Örnek Bir Proje”

CUMHURBAŞKANININ ÖDÜLLENDİRDİĞİ ‘KEŞKE’ PROJESİYLE ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLMEYE DEVAM EDİYOR

AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Yeşilyurt’ta yetim ve öksüz çocuklarımızın isteklerinin karşılandığı ‘ Keşke’ projesi sosyal belediyecilik hizmetlerinde örnek alınacak bir hizmettir. Cumhurbaşkanımız tarafından ödüle layık görülen bu anlamlı proje sayesinde yüzü gülen çocuklarımızın mutluluğu her şeyden kıymetlidir” diye konuştu.

Öznur Çalık, “Türkiye’deki AK Parti’li Belediyeler arasında ‘Keşke’ projesiyle sosyal belediyecilik alanında Cumhurbaşkanımızdan ödül alan Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’ı bir kez daha kutluyorum.” dedi.

ÖZNUR ÇALIK’TAN SÜRPRİZ ZİYARET

AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, beraberinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile birlikte ‘Keşke’ proje formuna istek ve hayallerini yazarak Yeşilyurt Belediyesine gönderen iki çocuğa sürpriz ziyaret gerçekleştirdi.

İki çocuğun ikamet ettiği Mollakasım Mahallesindeki eve giden Öznur Çalık ve beraberindeki heyet, proje formunda yazılı olan tablet, kumandalı araba, saat, yemek takımı, okuma setini çocuklara hediye ettiler.

“KEŞKE PROJESİ ÇOK ANLAMLI, BAŞKANIMIZ VE EKİBİNİ KUTLUYORUM”

Hayalini kurdukları hediyeleri karşılarında görünce heyecanlanan çocukların mutluluğu duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Her iki çocukla da yakından ilgilenen AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Yeşilyurt Belediye Başkanımız ve ekibini böylesine anlamlı bir projeyi başarıyla uyguladıkları için bir kez daha tebrik ediyorum. Yerel yönetimlerimizin sosyal belediyecilik hizmetlerine ağırlık vermesi, insan odaklı hizmetlerini yoğunlaştırmaları hepimizi sevindirmektir. Yeşilyurt ilçemizde yaşayan yetim ve öksüz yavrularımızın hayalini kurdukları isteklerinin gerçeğe dönüşmesini sağlayan Keşke projesi de sosyal belediyecilik hizmetlerinde örnek alınacak bir faaliyettir. Türkiye’ye sosyal belediyecilik ve sosyal devlet anlayışını yerleştiren ve insan odaklı hizmetlerin yoğunlaştırılması talimatını veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüle layık görülen bu anlamlı projeden dolayı geleceğimizin teminatı yavrularımızın sevinmeleri ve mutlu olmaları ülkemizin geleceği adına önemlidir. Belediye Başkanımız başta olmak üzere bu projede emek sarf eden tüm kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Çocuklarımızın hediye paketinde yer alan kitapları muhakkak okumalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZIN YAŞADIĞI MUTLULUK HER ŞEYDEN ÖNEMLİDİR”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, 2015 yılında başlattıkları ‘Keşke’ projesiyle bugüne kadar 679 yetim ve öksüz çocuğun isteklerini yerine getirdiklerini ifade ederken, “AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Öznur Çalık ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ile birlikte ‘Keşke’ proje formuna hayallerini yazarak bize ulaştıran iki çocuğumuzun isteklerini yerine getirmenin huzuru içerisindeyiz. Çocuklarımızın yaşadıkları mutluluk bizim için her şeyden önemlidir. Yeşilyurt Belediyesi olarak bir yandan ilçemizi geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirirken diğer taraftan insan odaklı hizmetlerimize ara vermeden devam ediyoruz.’Keşke’ projemizde bu hizmetlerimiz arasında çok farklı bir yere sahiptir, çünkü geleceğimizin teminatı yavrularımızın hayallerinin gerçeğe dönüşmesini sağlıyoruz. Bugüne kadar 679 çocuğumuzun isteklerini yerine getirdik, 2018 yılında da ev ziyaretlerimiz devam edecek” diye konuştu.

Aile fertleri de gösterilen yakın ilgi ve alakanın yanı sıra hediyelerden dolayı teşekkürlerini sundular.