14.06 2017

Dilek Mahallesi Aynı Sofrada İftar Yaptı

Dilek Mahallesi Aynı Sofrada İftar Yaptı

YEŞİLYURT BELEDİYESİ 'MEYDAN İFTARLARI' DEVAM EDİYOR

Ramazan ayı boyunca Yeşilyurt ilçesinin çeşitli meydanlarında düzenlenen organizasyonlarla binlerce kişiyi aynı sofrada buluşturan Yeşilyurt Belediyesi bu defa Dilek Mahallesinde ‘Meydan İftarları’ düzenledi. Kardeşlik ve dayanışma ruhunun üst seviyede yaşandığı meydan iftarında olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, davete katılım gösteren tüm mahalle sakinlerine teşekkür etti.

İnönü Parkında düzenlenen ‘Meydan İftarı’nda bir araya gelen Dilekliler, Kur’ân-ı Kerim Tilaveti, ilahiler ve dualarla oluşan manevi bir atmosferde hep birlikte iftar yaptı. Yeşilyurt Belediyesi Tiyatro Grubu oyuncuları tarafından sahnelenen Hacivat-Karagöz- Nasrettin Hoca ve Keloğlan oyunlarına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

“RAMAZAN AYININ FEYZİNİN İLÇEMİZİN HER TARAFINDA YAŞANMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Polat, “11 ayın sultanı Ramazan ayı, hepimizin Allah’a yaklaştığı ve yakın olduğu, nefsin aslında hiçbir şey olduğunu hissettiği çok müstesna bir aydır. Ramazan ayını bereketli geçirmemiz, manevi feyzinden fazlasıyla istifade etmemiz gerekiyor. Yeşilyurt Belediyesi olarak üzerimizdeki sorumluluk gereği, bu güzel Ramazan Ayını dolu dolu geçiriyoruz ve bu ayın manevi feyzini Yeşilyurt’un her tarafına dağılması ve ulaşması için çaba harcıyoruz” dedi.

“DİLEK MAHALLEMİZDEKİ KARDEŞLİK VE DAYANIŞMA RUHU TAKDİRE ŞAYAN”

Dilek Mahallesi’nin genel yapısı itibariyle Anadolu’yu tam olarak yansıtan bir yapıya sahip olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Polat, “Dilek, her rengin ve mezhebin olduğu, zengini, fakiri, genci, yaşlısı ve çocuğuyla birlikte hayatı paylaştıkları çok güzel bir mahallemiz. Burası Anadolu’yu tam anlamıyla yansıtan bir toplum yapısına sahiptir. Dilek’teki kardeşlik, dayanışma ve paylaşma duygusu örnek teşkil ediyor” diye konuştu. 

 

Dilek Mahallesi Aynı Sofrada İftar Yaptı Dilek Mahallesi Aynı Sofrada İftar Yaptı Dilek Mahallesi Aynı Sofrada İftar Yaptı Dilek Mahallesi Aynı Sofrada İftar Yaptı Dilek Mahallesi Aynı Sofrada İftar Yaptı Dilek Mahallesi Aynı Sofrada İftar Yaptı Dilek Mahallesi Aynı Sofrada İftar Yaptı Dilek Mahallesi Aynı Sofrada İftar Yaptı Dilek Mahallesi Aynı Sofrada İftar Yaptı Dilek Mahallesi Aynı Sofrada İftar Yaptı Dilek Mahallesi Aynı Sofrada İftar Yaptı