“Sağlıklı ve Huzurlu Bir Bayram İçin Çalışıyoruz”

“Sağlıklı ve Huzurlu Bir Bayram İçin Çalışıyoruz”

BAŞKAN ÇINAR, KURBAN SATIŞ YERLERİNDEKİ HAZIRLIKLARI İNCELEDİ

Yeşilyurt Belediyesi, ilçe sakinlerinin Kurban Bayramını sağlıklı, rahat, temiz ve huzurlu geçirmesini sağlamak adına kurban satış ve kesim alanlarında ki hazırlıklarını sürdürüyor. Başkan Çınar, Kurban Bayramında 13 adet kurban kesim ile iki adette kurban satış yerinin yanı sıra kaçan kurbanlıkları yakalamak için oluşturdukları kurban yakalama aracının vatandaşların hizmetinde olacağını söyledi.

YEŞİLYURT’TA KURBAN BAYRAMI İÇİN HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Mollakasım mahallesinde oluşturulan kurban satış alanını ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, kurban almaya gelenlerle sohbet ederken, satıcılara ise ‘hayırlı işler’ diledi.

“AMACIMIZ; KURBAN İBADETİNE YAKIŞAN HİZMETLERİ HALKIMIZA SUNMAKTIR”

Kurban Bayramının huzur ve mutluluk içerisinde geçmesi adına ilçe genelindeki hazırlıkların devam ettiğini ifade eden Başkan Çınar, “Vatandaşlarımıza her zaman olduğu gibi en güzel hizmetleri ayaklarına getirebilmek, onlara daha güzel hizmeti sunabilmek için gerekli özeni ve hassasiyeti göstermekteyiz. Amacımız, kurban ibadetine yakışan hizmetlerimizi bu yılda halkımıza ulaştırmaktır. Hem kendi kurban satış noktalarımız hem de Hayvan Pazarımızın bizim bölgesinde olmasından dolayı bu noktalardaki hizmetlerin eksiksiz olmasına özen gösteriyoruz. Bu yıl emniyeti ve güvenli daha iyi olan noktalarda satış yerleri oluşturduk. Valiliğimizin öncülüğünde Büyükşehir Belediyesi ve Tarım İl Müdürlüğü ile birlikte yaptığımız koordinasyon toplantısında alınan kararlar neticesinde Kurban Bayramının sorunsuz geçmesi için kendi bölgemizdeki hizmetleri takip ediyoruz. Bayram günü vatandaşlarımızın özellikle belediyelerimizin kesim için önermiş olduğu alanlarda kesim yapmaları noktasında hassasiyet göstermelerini rica ediyorum. Çünkü biz bu alanlarda temizlik ve çevre düzenlemesiyle ilgili her türlü önlemi aldık. Satış yerlerinde görev yapacak olan ekiplerimiz, kurbanlıkların yaşına, cinsine, yaralı veya kesilmiş bir uzvunun veya herhangi bir hastalığının olmadığına ve küpeli olmasına özen gösterecekler. Vatandaşlarımızın aldıkları kurbanlıkları zorluk yaşamadan kestirebilmeleri adına, ilçemizin farklı bölgelerinde oluşturduğumuz 13 adet kesim yerimiz her yönüyle modern ve güzel şartlarda halkımızın hizmetinde olacaktır. Kurban kesim noktalarına getirilecek kurbanlar, uzman kasaplar ve veteriner kontrolünde kesilecektir. Hem satış hem de kesim yerlerinde hijyen kurallarına kesinlikle uyulacaktır, ekiplerimiz bu konuya özellikle dikkat edecekler. Temizlik İşler Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz kurban kesimlerinin ardından oluşacak atıkların çevreye ve insanlarımıza zarar vermeden toplanması içinde bayram boyunca mesai yapacaktır. Kurbanlarımızın satışından kesimine kadar olan süreçte hem ibadetlerin doğru ve güzel şekilde yapılması hem de insan sağlığına zarar verebilecek olumsuzları önlemek adına gereken hassasiyeti göstereceğiz. Kurban satış ve kesim yerlerinde vatandaşlarımıza kurban poşeti dağıtımı da yapacağız. Gerek şahsım gerekse de başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimizde bayram süresince satış ve kesim yerlerini ziyaret ederek çalışmaları takip edeceğiz. “ dedi.

“KURBAN YAKALAMA ARACIMIZ GÖREV BAŞINDA OLACAK”

Başkan Çınar ayrıca kaçan kurbanlıkları yakalamak için de ‘Kurban Yakalama’ aracının hizmet vereceğini söylerken,  “Kaçan kurbanlıkları yakalamak ve etrafa zarara vermeden sahibine teslim etmek içinde bir adet aracımız ve personellerden oluşan ekibimiz 24 saat boyunca görev başında olacaktır. Ayrıca kurduğumuz 0535 207 40 11 nolu whatsaap hattımıza gelecek talepler neticesinde aracımız o bölgeye gidecek ve kurbanlıkları yakalayacak. Tarım Hizmetleri Müdürlüğümüz ve Veteriner Birimiz bu konuda aktif çalışacaklar.  Yeşilyurt Belediyesi olarak Kurban Bayramına hazırız.”dedi.

Yayınlanma Tarihi: 9 Ağustos 2019, Cuma