Yeşilyurt Belediyesinden “Recai Kutan Parkı”

Yeşilyurt Belediyesinden “Recai Kutan Parkı”

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 327 milyon lira yatırım bedelli 12 adet tesisin Abdullah Gül Parkı'ndaki temel atma törenine Bakan Eroğlu ile birlikte katılan eski bakan ve liderlerden hemşerimiz Recai Kutan’a Yeşilyurt Belediyesinden sürpriz sertifika.

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Ankara asfaltı Barguzu Caddesi girişinde temeli atılan Recai Kutan Parkı projesinin olduğu sertifika, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat tarafından Recai Kutan’a takdim edildi.

Sertifika alırken bir konuşma yapan Recai Kutan: “Muhterem kardeşlerim Yeşilyurt Belediye başkanımız lütfettiler bir sertifika getirdiler. Barguzu ya yakın olan bir bölgede ki parkın adını Recai Kutan Parkı diye tespit etmişler Hakikaten layık olmadığım böylesine bir vefalı davranıştan dolayı kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Bu arada belediye başkanıma da bir eski Yeşilyurt la ilgili hatıramı da arz edeyim. Efenim bir ara Ahmet Atılgan isimli bir belediye başkanımız varidi. Arkadaşlar ona çeşit Ahmet derlerdi niye derlerdi orasını da bilmiyorum. Bir gün beraber Yeşilyurt’ta dolaşırken malum bu Gündüzbey’e giden ana yolun hemen yakınında bir dere varidi.  Kendisine dedim ki bak Ahmet Bey, biz DSİ olarak bu derenin üstünü kapatalım ve bir alternatif yol çıksın ortaya diye, şimdi o geçilen yolun altı deredir. Ancak Cenabı Hak lütfetti bu bahsettiğim 1953 1954 veya 1955 yıllarında oluyor.  Oradan geçerken hep bunu hatırlıyorum ve bundan dolayı da Cenabı Hakka Şükrediyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 28 Eylül 2014, Pazar