Hizmetlerimize Engel Teşkil Eden, Emniyet ve Sağlık Açısından Risk Oluşturan Binalara İzin Vermiyoruz

Hizmetlerimize Engel Teşkil Eden, Emniyet ve Sağlık Açısından Risk Oluşturan Binalara İzin Vermiyoruz
Yayınlanma tarihi, 25 07 2018

 

YEŞİLYURT BELEDİYESİ 201 ADET METRUK BİNANIN YIKIMI GERÇEKLEŞTİRDİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 2014 yılından bugüne kadar imar yollarını açma ve park çalışmalarına engel teşkil eden, çevre ve insan sağlığını tehdit eden toplam 201 adet metruk binanın yıkımını gerçekleştirdiklerini açıkladı.

“İNSAN VE ÇEVRE SAĞLIĞINA ZARAR VEREN YAPILAR İÇİN TEDBİRLERİMİZİ ALIYORUZ”

Yeşilyurt’un nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık mahallelerinden olan Koyunoğlu Mahallesinde çevre ve insan sağlığını tehdit eden metruk binanın yıkım çalışmalarını yerinde takip eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, kent estetiğine uygun olmayan, tehlike arz eden, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binalara asla geçit vermeyeceklerini söyledi.

“YAPILAN ÇALIŞMALAR KENT MİMARİSİNE ARTI DEĞERLER KAZANDIRIYOR”

Vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden binaların yıkımına büyük önem verdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Gerek halkımızın sağlığı ve güvenliği, gerekse de ilçemizin estetik görünümü açısından olumsuzluk oluşturan metruk binalara gerekli müdahaleleri yapıyoruz. Yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaların ilçemize ve hemşerilerimize zarar vermemesi ayrıca kent mimarisinde olumsuz görüntüler oluşturmaması için çalışmalarımız düzenli olarak devam ediyor.” diye konuştu.

“2018 YILINDA 25 ADET METRUK BİNA YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Toplamda yıkılan metruk bina sayısının 201 olduğunu hatırlatan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Mahallelerimizde terk edilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binalara olumsuz bir durumla karşılaşmadan önce müdahale ediyoruz. İlçe genelinde sürdürdüğümüz yol açma ve genişletme çalışmalarının yanı sıra yapım işlerinde engel teşkil eden, çevre sağlığına tehdit oluşturan metruk binaların zararlar oluşturmaması için gerekli bütün tedbirlerimizi alıyoruz. 2018 yılı içerisinde 25 toplamda ise 201 adet metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik.” dedi.

 “İNSAN SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDEN YAPILAR İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Koyunoğlu Mahallesi Mehter Sokakta kullanılmaz duruma gelen, yıkılmaya yüz tutmuş, göçme tehlikesi arz eden metruk binanın çevre güvenliği alındıktan sonra yıkımının başarıyla gerçekleştiğini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Toplum ve insan güvenliğini rahatsız eden, terk edilmiş ve yıkılmaya yüz tutmuş binaların hemşerilerimize zararlar vermeden önce yıkımını gerçekleştiriyoruz. Koyunoğlu mahallemisi mehter sokakta bulunan, çevre ve insan sağlığını tehdit etmesi nedeniyle yıkılmasıyla ilgili mahalle halkımızın yoğun talepte bulunduğu metruk binanın,  gerekli prosedürler yerine getirildikten sonra yıkımını gerçekleştirdik. İlçemizin farklı bölgelerinde emniyet ve sağlık açısından sorun oluşturan, harabe halindeki binaların yıkımlarına devam edeceğiz, hemşerilerimizde bu yöndeki isteklerini bize rahatlıkla iletebilirler. Bizim amacımız; kalıcı ve nitelikli hizmetlerle ilçemizi geleceğe en güzel şekilde taşımaktır.” diye konuştu.

BAŞKAN ÇINAR, VATANDAŞIN ÇAY DAVETİNİ GERİ ÇEVİRMEDİ

Yeşilyurt’a yapılan hizmetlerin yanı sıra mahallerdeki metruk binanın yıkılmasından dolayı büyük bir sevinç yaşayan mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, bir vatandaşın çay davetini geri çevirmedi. Davet üzerine mahalle sakininin evine giden Başkan Çınar, aile sakinleriyle yarım saate yakın bir süre sohbet etti. Hem ilçeye yapılan hizmetler hem de mahalleye kazandırılacak yeni yatırımlar üzerine bilgiler paylaştı.