“Kırsal Mahalleler ve Yaylalarımızın Gelişimi Toplumsal İlerlemeyi Belirlemektedir”

“Kırsal Mahalleler ve Yaylalarımızın Gelişimi Toplumsal İlerlemeyi Belirlemektedir”
Yayınlanma tarihi, 06 Eylül 2018

 

BÜLENT TÜFENKCİ İLE MEHMET ÇINAR, KIRSAL MAHALLELERDE İNCELEMELERDE BULUNDU

AK Parti MKYK Üyesi-Gümrük ve Ticaret eski Bakanı ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Aşağıköy, Ortaköy, Salkonak mahalleleri ile Porga’nın yaylalarında yaşamını sürdüren vatandaşlar ve üreticileri ziyaret ederek talep ve önerileri dinlediler.

YEŞİLYURT BELEDİYESİNİN HİZMETLERİ HAKKINDA MAHALLE SAKİNLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

Mahalle muhtarları ve vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan AK Parti MKYK Üyesi- Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Bülent Tüfenkci ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar yol açma, genişletme, kaldırım yenileme, asfalt ve diğer hizmetler hakkında mahalle sakinlerine bilgiler aktardı.

“YATIRIMLARI İNCELEDİK, HALKIMIZIN TALEPLERİNİ ALDIK”

Ziyarete katılan AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mahmut Üner Özer,  kırsal mahallelerde devam eden yatırımları yerinde incelediklerini ayrıca yaylalarda hayatını sürdüren vatandaşlarla sohbet ettiklerini ifade ederken, üreticilerin talep ve önerilerini yerinde öğrenme adına verimli bir ziyaretin gerçekleştiğini söyledi.

“VATANDAŞLARIMIZLA GÖNÜL BAĞIMIZI GÜÇLENDİRİYORUZ”

Mahallelerdeki sorunları yerinde görüp vatandaşların istek ve taleplerini birebir dinlemeyi tercih eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, bu tür ziyaretlerin Yeşilyurt’un gelişimi açısından önemli olduğunu dile getirirken, vatandaşlarla bir arada olmanın gönül bağlarını güçlendirdiğini vurguladı. 

 “İLÇE MERKEZİ İLE KIRSAL ARASINDA KURDUĞUMUZ HİZMET DENGESİNİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Kırsal mahallelerde yürütülen çalışmaları yerinde incelediklerini ve talepleri düzenli olarak gerçekleştirmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ilçe merkezi ile kırsal arasında kurdukları dengeyi devam ettirdiklerini ifade ederek, yaptıkları hizmetlerin merkez ve kırsal mahallelerde eşit şekilde yürütüldüğünü söyledi.

 “MAHALLE ZİYARETLERİMİZ GAYET VERİMLİ GEÇTİ”

İletilen taleplerin çözüme kavuşması için Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürlerine talimat veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Sevk ve idaresinden sorumlu olduğumuz 82 mahallemizin tamamına hizmetlerimizi eşit seviyede ulaştırıyoruz. Yeşilyurt’un bütün yaşam alanlarındaki sorunlara dört yıl içerisinde kalıcı çözümler getirdik. Aşağıköy, Ortaköy ve Salkonak mahallelerimizde yol açma, genişletme ve diğer hizmetlerimizi artırarak sürdürmekteyiz. Ekiplerimiz buralarda önemli hizmetleri vatandaşlarımızla buluşturuyorlar. 7/24 mesai anlayışıyla çalışıyoruz. 82 mahallemizin tamamına eşit seviyede hizmet götürüyoruz. Kırsal mahallelerde mezralara kadar yatırımlarımız devam ediyor.  Bunun yanı sıra yaylalarda zor şartlarda hayatını sürdüren, geçimini hayvancılıktan kazanan hemşerilerimizin daha rahat bir yaşam sürmeleri için üzerimize düşen vazifeleri yerine getiriyoruz. Burada ayrı ayrı dağıtılmış mera alanları mevcut, meralar üzerinde de Bindal ve Şahnahan’dan gelip yaylalarda süt ve peynir ticareti yaparak ekmeğini kazanan değerli hemşerilerimiz yaşamaktadır. Hem kırsal mahallelerimizde hem de yaylalarda son durumu yerinde görmek ve hasbihal etmek adına Sayın Bakanımızla birlikte vatandaşlarımızla çok faydalı fikir alışverişleri yaptık.  İşimiz millete hizmet etmek, bizde bu anlayış çerçevesinde görev yaptığımız yerde, güzel hizmetleri halkımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Muhtarlarımızla sürekli istişare içerisindeyiz. İletilen taleplerin çözümü için gereken çalışmalara hemen başlayacağız. Tabii ki her mahallenin de kendine göre farklı talepleri var, bizde elimizden geldiğince temel ihtiyaçlar başta olmak üzere talepleri yerine getirmek adına çalışmalar yapıyoruz. Acil çözüm gerektirenleri tespit edip, çözüm üretmeye gayret ediyoruz. Bizimle ilgili olmayan sorunları da ilgili kurumlara aktarıyoruz ve bizler de bunun takibini yapıyoruz. Hedefimiz; ilçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek ve en iyi koşullarda hayatlarını sürdürmelerini sağlamaktır.” dedi.

“TURİZM POTANSİYELİNİN HAREKETE GEÇİRİLMESİNDE YAYLALARIMIZIN BÜYÜK ÖNEMİ VAR”

AK Parti MKYK Üyesi-Gümrük ve Ticaret eski Bakanı ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci , Yeşilyurtlu hemşerilerinin gösterdiği ilgi ve alakanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Yeşilyurt’un kırsal mahallelerinde devam eden yatırımları yerinde görmek ayrıca vatandaşların taleplerini öğrenmek adına verimli bir ziyaret programı gerçekleştirdiklerini dile getiren AK Parti Milletvekili Bülent Tüfenkci, “Yeşilyurt’un turizm potansiyelini harekete geçirilmesinde yaylalarımızın ayrı bir önemi vardır. Kadim Yeşilyurt’umuz ile birlikte gelişecek eko-turizm içerisinde yürüyüş yolları ve dağ sporları noktasında yaylalarımızı değerlendirme ve aktif hale getirilmesi açısından ortaya çıkan düşüncelerimizin hayata geçmesi için buralardaki ulaşım ve güvenliğinin sağlanması, konaklama tesislerinin hayata geçmesi önemlidir. Bu tür çalışmaların ardından yaylalarımızı daha aktif hale getirme imkânına kavuşmuş olacağız. Ülkemizin ekonomik anlamda yaşadığı durumu göz önüne aldığımızda özellikle hayvancılığın geliştirilmesi, küçükbaş hayvancılığının özendirilmesi noktasında yaylalarımız bu potansiyeli taşımaktadır. Yaylalarda yaşayan hemşerilerimizin yaşadıkları zorlukları aşmalarına yardımcı olmak adına hem merkezi hükümet hem de yerel yönetimler olarak katkı vermek zorundayız, buradaki zor şartları daha kolay hale getirmek bizim öncelikli görevlerimiz arasındadır.  Buradaki üretim ve hayvancılığın geliştirilmesi noktasında ortaya koyulan gayretleri desteklememiz hayvan sağlığı ve hayvan yetiştiriciliğinin geliştirilmesine katkı sunmak durumundayız. Bunun yanı sıra buradaki üreticilerimiz ve ailelerinin daha konforlu yaşam olanaklarına sahip olmaları adına çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Malatya’nın birçok noktasındaki hayvancılığı geliştirmek için yaylalarımızı daha aktif kullanma açısından (DAP) İdaresiyle yapmış olduğumuz projelerimizin bir benzerini buralarda da kullanabiliriz. Yeşilyurt İlçemizdeki yaylalarının şehir merkezine çok yakın olması, ulaşım kolaylıkla sağlanması ve yolların düzgün olması doğal ve ekolojik yaşamın gelişmesi açısından gerçekten çok önemlidir, organik ve doğal beslenmeyi öncelik haline getiren hemşerilerimizin de buralara gelerek hem bu yaşama adapte olması hem de buradaki imkânlardan faydalanması bu açıdan önemlidir.” diye konuştu.

Mahalle muhtarları ve vatandaşların isteklerini dinleyenAK Parti MKYK Üyesi-Gümrük ve Ticaret eski Bakanı ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci i ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, mahalle aralarında oynayan çocuklarla yakından ilgilenirken çeşitli hediyeler dağıttılar.