Koray Avcı, Malatya’lılara Unutulmaz Anlar Yaşattı

Koray Avcı, Malatya’lılara Unutulmaz Anlar Yaşattı
Yayınlanma tarihi, 14 Eylül 2018

 

50 BİNİN ÜZERİNDE MALATYA’LI ‘BİRLİK VE BERABERLİK BULUŞMASINDA BİR ARAYA GELDİ

Yeşilyurt Belediyesi tarafından organizasyonu yapılıp, Gençlik ve Eğitim Derneğinin destek verdiği ‘Birlik ve Beraberlik Buluşmaları-Koray Avcı’ konserinde 50 binin üzerinde Malatyalı bir araya geldi. Sevenlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan ünlü sanatçı Koray Avcı, şiirleri ve seyirci ile sohbet tadında ilerleyen, zaman zaman interaktif bir hal alan sahne performansı ile büyük bir beğeni topladı.

COŞKU DOLU GEÇEN KONSER PROGRAMINA 50 BİNİN ÜZERİNDE MALATYA’LI KATILDI

Güçlü ve samimi yorumu ile geniş bir dinleyici kitlesine sahip söz yazarı, bestekâr ve müzisyen Koray Avcı, Malatya’da son yıllarda düzenlenmiş en kalabalık, katılımı en yüksek konserde 50 binin üzerinde Malatya’lıya doyumsuz bir müzik ziyafeti yaşattı. 

MALATYA’LILAR KORAY AVCI ŞARKILARIYLA EĞLENDİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın ev sahipliğinde Malatya Büyükşehir Belediyesi yan tarafındaki alanda gerçekleşen konseri AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanları ve Genel Sekreter Yardımcıları, Gençlik ve Eğitim Derneği Başkanı Ahmet Bayduz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, STK Temsilcileri, mahalle muhtarları ve 50 binin üzerinde Malatyalı izledi.

KORAY AVCI, ŞİİRLERİ VE ŞARKILARIYLA SEVENLERİNİ MEST ETTİ

Konser alanını erken saatlerden itibaren doldurmaya başlayan 50 binin üzerinde Malatya’lı seveninin yoğun ilgisi altında sahneye çıkan Koray Avcı, birbirinden güzel türküler ve şiirleriyle bir kez daha sevenlerinin gönlüne girmeyi başardı.

Ülke mozaiği ve dinamiğine uygun, her yöreye ait şarkı ve türkülere kendi yorumunu katarak seslendiren Koray Avcı, şarkıları ve şiirleriyle Malatya’lılara unutulmaz bir gece yaşattı.

“BU COŞKULU KALABALIK BENİ ÇOK MEMNUN ETTİ”

Çıkardığı albümlerle dinleyenlerin kalbine dokunan, bugüne kadar 190’a yakın konser veren Koray Avcı, şahsına gösterilen yoğun ilgi ve alakadan dolayı teşekkürlerini sundu.

Malatyalı sevenleriyle buluşmasını sağlayan ‘Birlik ve Beraberlik Buluşmaları’ programını tertip eden Yeşilyurt Belediyesi ile Gençlik Eğitim Derneğine teşekkürlerini sunan sanatçı Koray Avcı, iki saate yakın süren konserinde sevenleriyle bir yandan sohbet ederken diğer taraftan seslendirdiği şarkılarla muhteşem bir konser verdi.

BAŞKAN ÇINAR, KORAY AVCI’YA KAYISI PAKETİ, TABLO, FORMA VE ATKI HEDİYE ETTİ  

Malatya’daki toplumsal huzur, kardeşlik ve dayanışma ruhuna büyük katkılar sağlayan ‘Birlik ve Beraberlik Buluşmaları’ etkinliğine ev sahipliği yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, sanatçı Koray Avcı’ya günün anısına ‘elif-vav’ tablosu, kayısı paketi, Malatya Yeşilyurt Belediyespor’un forma ve atkısını hediye etti.

“YEŞİLYURT; BİRLİK VE BERABERLİĞİN ADRESİDİR”

‘Mutlu İnsanların Şehri; Yeşilyurt’ sloganına uygun güzel bir programın hayata geçtiğini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Ünlü Sanatçımız Koray Avcı’ı kıymetli hemşerilerimizle buluşturduk, son yıllarda Malatya’da düzenlenen en kalabalık ve en coşkulu konser etkinliğine ev sahipliği yapmaktan ayrıca onur duyuyoruz. Konser alanında 50 binin üzerinde hemşerimizin olması bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Konser alanını tıklım tıklım dolduran tüm hemşerilerimize canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Gençlik ve Eğitim Derneğimizin de destek verdiği bu muhteşem konser programında ortaya çıkan birlik ve beraberlik, kardeşlik ve dostluk görüntüleri konserimizin hedefine ulaştığının açıkça göstergesidir.  Son dönemlerde ülkemiz üzerinde oynanan oyunları hepimiz yakından görüyoruz bir yandan ekonomik diğer taraftan terör saldırılarıyla Türkiye’nin bölgesinde parlayan yıldız olmasını engellemeye çalışıyorlar. Binlerce yıldır bu topraklarda kardeşçe yaşayan toplumun farklı dini ve etnik kökenli vatandaşlarımızı karşı karşıya getirip iç karışıklık oluşturmak isteyenlerin hain planlarını sekteye uğratan yegâne güç; milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesidir. Birlikte yaşama inancımızdan vazgeçmeme, kardeşliğimizden ödün vermeme, birlik ve beraberlik içerisinde ülkemize sahip çıkma inancımız bizim sarsılmaz gücümüzdür, bundan asla ödün vermedik vermeyeceğiz. Bizi zor durumda bırakmaya çalışanlara fırsat tanımayacağız ve ülkemize, kentimize ve ilçemize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Koray Avcı gibi değerli bir sanatçımızı hemşerilerimizle buluşturduğumuz ‘Birlik ve Beraberlik Buluşmaları’ konserinde değerli halkımızın el ele gönül gönüle olması, birlik ve beraberlik görüntüsünü tüm dünyaya yansıtması bu açıdan önemlidir. Malatya’lı hemşerilerimize doyumsuz bir müzik ziyafeti yaşatan Koray Avcı kardeşimize teşekkürlerimi sunuyorum. ‘Mutlu İnsanların Şehri; Yeşilyurt’ sloganımızın daha farklı bir anlama ulaşmasına katkı sağlayan böylesine anlamlı bir organizasyonun Malatyalılarla buluşması noktasında aylardır çok yoğun emek sarf eden başta Başkan Yardımcılarımız, Birim Müdürlerimiz ve personellerimiz olmak üzere Gençlik Eğitim Derneğimizin Başkan ve Yönetim Kurulunu tebrik ediyorum. Bizler her alanda kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Yeşilyurt’un birlik ve beraberliğin, kardeşliğin, dayanışmanın ve huzurun adresi olduğunu bugün bir kez daha görmüş oldu. Yaptığımız hizmetlerle ilçemizde toplumsal dayanışma, paylaşım ve kardeşlik duygularının daha da güçlenmesine katkı sunuyoruz. Sanatsal ve kültürel organizasyonlarla Yeşilyurt markasını dünyaya yansıtmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.