“ Pedallar 15 Temmuz Şehitleri ve Şehit Fethi Sekin Anısına Çevrildi ”

“ Pedallar 15 Temmuz Şehitleri ve Şehit Fethi Sekin Anısına Çevrildi ”
Yayınlanma tarihi, 14 07 2018

15 TEMMUZ  MİLLİ İRADE DİRENİŞİNİN 2. YILINDA ‘15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ’ İÇİN ANMA BİSİKLET TURU DÜZENLENDİ

“ PEDALLAR 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ VE ŞEHİT FETHİ SEKİN ANISINA ÇEVRİLDİ ”

İzmir adliyesi önünde tehlikeyi sezerek teröristlerle çıkan çatışmada silahındaki son kurşuna kadar kahramanca vatanını müdafaa etmeye çalışan Kahraman Şehit Polis Fethi Sekin ve 15 Temmuz gecesi hain saldırıya karşı canlarını hiçe sayan şehitler anısına Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Kent Konseyi işbirliğiyle bisiklet turu düzenlendi.

Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Kulübünün destek verdiği Yeşilyurt Hilal Park’tan başlayıp Şehit Fethi Sekin’in doğduğu yer olan Elazığ’ın Baskil ilçesine kadar pedallar çevrilecek.  Bisiklet Turu için Yeşilyurt Belediyesinin en büyük parklarından olan Hilal Parkta tören düzenlendi. Organizasyona 7'den 70'e çok sayıda bisikletçi katıldı.

 “PEDALLARIMIZI KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN ÇEVİRİYORUZ”

Kahraman Şehit Polis Fethi Sekin ve 15 Temmuz gecesi hain saldırıya karşı canlarını hiçe sayan şehitler anısına pedal çevireceklerini belirten Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Kulüp Başkanı Mustafa Ekici, “Ülkemizin geçmiş olduğu zor dönemlere bizlerde farklı bir pencereden dikkat çekmek istedik. Milletimizin bir arada olduğunu göstermek için bugün toplandık. Bu kez pedallarımızı kahraman şehit Fethi Sekin için Baskil ilçesine kadar çevirip mezarını ziyaret edeceğiz. 15 Temmuz şehitlerimizin adına Baskil’de olacağız. Malatyalı hemşerilerimizin selamlarını götüreceğiz. 15 Temmuz günü ise gelip 15 Temmuz Şehitlerini anmak için düzenlenecek olan korteje katılacağız. Düzenlenen organizasyondan dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a ve ekibine,  programa katılan sporcu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” sözlerini kaydetti.

"ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMUYORUZ, AZİZ HATIRALARINA SAHİP ÇIKIYORUZ"

Yeşilyurt Belediyesi Başkan Danışmanı Erkan Dikenli, “ Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Kent Konseyi olarak çok anlamlı bir çalışmaya imza atıyoruz. Yeşilyurt İlçesinden Elazığ’ın Baskil ilçesine kadar pedal çevirecekler. Kutlu ve mukaddes bir yolculuğun başlangıcı Yeşilyurt’tan verilmiş olacak. Ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi ve 15 Temmuz gecesi şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ise minnetle anıyoruz. 15 Temmuzda hainler darbeyi planladı, Rabbim ise bu millete destan yazmayı nasip etti. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada devletin ve milletin bekası için bu millet canıyla, kanıyla vatanı için tüm fedakârlıkları göstermeye devam edecektir. Şehitlerimizi hiçbir zaman unutmuyor ve aziz hatıralarına her zaman sahip çıkıyoruz. Bu anlamlı yolculukta bizleri yalnız bırakmayan sporcu arkadaşlarıma Yeşilyurt Belediyesi olarak teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.