“Yeşilyurt, Vizyonel Yatırımlarla Geleceğe Daha Umutla Bakıyor”

“Yeşilyurt, Vizyonel Yatırımlarla Geleceğe Daha Umutla Bakıyor”
Yayınlanma tarihi, 12 Haziran 2018

 

GEDİK  SOSYAL TESİSLERİNİN AÇILIŞI İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’NUN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yeşilyurt Belediyesinin vizyonel yatırımlarından Gedik Sosyal Tesislerinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, “ Yeşilyurt gibi değerli bir ilçemize gerek mimari yapısı gerekse de sosyal donatı alanlarıyla çok değerli bir yatırım olan Gedik Sosyal Tesislerini kazandıran Yeşilyurt Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’a, ekibine ve destek veren bütün kurumlara teşekkür ediyorum” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZDAN SİZLERE SELAM GETİRDİM”

Gedik Sosyal Tesislerinin açılış törenine gelmeden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştüğünü dile getiren Bakan Soylu, “Cumhurbaşkanımız ile az önce telefonda görüştüm. Malatya’da olduğumu söyleyince Malatyalıların mertliklerini vurgulayarak, vatan sevdası ile yoğrulan bu şehrin insanları her zaman emanete sahip çıkmışlardır, her zaman Beydağı gibi yanımızda durdular diyerek en içten selamlarını iletmemi söylediler.” dedi.

AÇILIŞ TÖRENİNE YOĞUN İLGİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış töreni ile sahur programına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Ali Kaban, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, AK Parti Milletvekili Adayları, Sivil Toplum ve Meslek Örgütlerinin Başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

 “İLÇEMİZE ÇOK KIYMETLİ BİR TESİS KAZANDIRMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Yeşilyurt’a çok değerli bir yatırımı daha kazandırmanın heyecanı ve gururunu yaşadıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Gedik Sosyal Tesislerimizin açılışı ile sahur programımıza katılarak bizleri onurlandıran Sayın Bakanımız Süleyman Soylu başta olmak üzere diğer misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Yeşilyurt’un sosyal dokusu, kültürel ve doğal zenginliklerini daha da kıymetlendirecek, bölge turizmi ve ekonomisine canlılık kazandıracak değerli bir yatırım olan Gedik Sosyal Tesislerimiz kentimize ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Her biri cazibe merkezi haline gelen ve kent yaşamına canlılık kazandıran sosyal tesislerimize bir yenisini daha eklemenin haklı gururunu yaşıyoruz. Çırmıhtı’nın doğal güzelliklerine hâkim bir noktada hizmete sunduğumuz Gedik Sosyal Tesislerimizin yanı sıra yapımı tamamlanan Namazgâh ile inşaatı devam eden Kültür Evimiz ile birlikte bir zamanlar atıl durumda olan Gedik Tepesini cazibe merkezine dönüştürüyoruz. Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen Gedik Sosyal Tesislerimizde bir adet sosyal tesis binasının yanı sıra 445 metre kare yapay süs havuzu, bin 65 metrekare şelale, 15 bin metrekare yeşil alan, 14 adet ahşap kamelya, bir adet ahşap oyun parkı, 62 adet oturma bankı, 4 adet ahşap yaya köprü, 13 adet mermer çeşme, 4 adet büfe, 2 adet lavabo ve 1 adet açık otopark bulunuyor. Rekreasyon ve yeşil alanlarıyla, restoran, kafeleri ve seyir teraslarıyla, hemşerilerimizin hem keyifli vakit geçirebilecekleri, piknik yapabilecekleri hem de kültürel etkinlikliler düzenleyebilecekler.” dedi.

 “AK BELEDİYECİLİĞİN BİR YATIRIMINI DAHA HİZMETE AÇMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

AK Belediyeciliğin bir yatırımını daha hizmete açtıkları için mutlu olduklarını ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise “AK Belediyecilik demek hizmet belediyeciliği demektir, milletin hizmetkârı olmaktır. Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt, Battalgazi ve 11 ilçe belediyemizle birlikte Malatyamız için çalışmaktan gurur duyuyoruz.  Yeşilyurt Belediyesi’nde Sayın Başkanımız, Başkan Yardımcılarımız, Birim Müdürlerimiz ve çok değerli personellerimiz , ‘Mutlu İnsanların Şehri Yeşilyurt’un marka değerini artıran, burada yaşamanın ayrıcalık olduğunu hissettiren yatırımlarına bir yenisini daha eklediler, kendilerini tebrik ediyorum. İlçemize kazandırılan bu tesisten faydalanacak olan değerli hemşerilerimiz mutluluklarına mutluluk katacaklarına yürekten inanıyorum. Gedik Sosyal Tesislerimiz AK Belediyeciliğin nasıl kaynak oluşturduğunu, varlıklarımızı nasıl hizmete dönüştürdüğümüzün en net göstergesidir.Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum ve kutluyorum” diye konuştu.

 “YEŞİLYURT, FARKLI YATIRIMLARLA GELİŞİMİNİ SÜRDÜRÜYOR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ da, Yeşilyurt’un yatırımlar ve hizmetlerle gelişimini sürdüren bir ilçe olduğunu dile getirdiği konuşmasında şunları söyledi; “Böylesine güzel bir tesisi hizmete sunduğu için başta Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar olmak üzere değerli çalışma arkadaşlarına ve destek veren tüm kurumlara şükranlarımı sunuyorum.  Ramazan ayınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum, Cenab-ı Allah tuttuğunuz oruçları dergahı izzetinde kabul buyursun inşallah, hem tesisimizin açılışında hem de sahur yemeğinde sizlerle birlikle olmanın gururunu yaşıyoruz. Malatya’da bugün misafir ettiğimiz Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’ ya da tüm hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum. 24 Haziran bizler için bir bayram günü olacaktır, 24 Haziran’dan sonra yapmış olduğumuz hizmetler daha da artacak” dedi.

“RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDİYORUM”

Kendilerini Yeşilyurt İlçesinde ağırlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tüm İslam Âleminin ve vatandaşların yaklaşan Ramazan Bayramlarını tebrik ederek kutladı.

“DEĞERLİ BİR YATIRIMI YEŞİLYURT’A KAZANDIRAN BAŞKANIMIZI VE EKİBİNİ TEBRİK EDERİM”

Yapılan hizmetlerden ve yatırımlardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Soylu, “Bir sofranın etrafındayız. Millet olma duygusunu hep birlikte yaşıyoruz. Birbirimizi tanıyoruz ya da tanımıyoruz ancak ilahi bir emirle hepimiz oruç tutuyoruz. Aynı ezanla oruç açıp, aynı ezanla sahur yapıyoruz. Millet olmak kolay değildir. Biz asil, değerlerine sahip çıkan, büyük bir milletiz. Biz bu kadar büyük bir millet olmasaydık, bu saldırılarla bu Müslüman coğrafyada bize göz açtırmazlardı. Biz birlik ve beraberlik içinde pes etmeksizin ayakta duran geçmişine, geleneklerine bağlı bir milletiz. Bu duyguyu Ramazan ayında daha çok hissediyoruz. Böyle anlamlı bir günde Yeşilyurt Belediyesinin yapmış olduğu böylesine güzel bir tesiste sizlerle kucaklaşmak, sohbet etmek, dertleşmek ve sahur yemeğinde aynı masa etrafında buluşmak bizim adımıza büyük bir onur ve gururdur. Yeşilyurt gibi güzel ve şirin bir ilçemizin değişim sürecine büyük katkı sağlayacağına inandığımız Gedik Sosyal Tesisleri gibi değerli bir yatırımı hizmete sunan Yeşilyurt Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’ın şahsında değerli mesai arkadaşlarına ve ayrıca bu projenin hayata geçmesinde desteklerini esirgemeyen kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bol bol fotoğraf çektirdi.

Gedik Sosyal Tesislerinin açılış kurdelesi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve protokol üyeleri tarafından kesilirken açılışa katılanlara sahur yemeği ikram edildi.