Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğü

Tekin BAŞER

arge@yesilyurt.bel.tr

Tel: 0 (422) 377 77 77 - 4728

 

Tekin BAŞER

Araştırma ve Geliştirme Müdürü

1966 yılında Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde doğdu. Konya Selçuk Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun oldu. 

Milli Eğitim Bakanlığı'nda Öğretmenlik yaptıktan sonra; TBMM eski Başkanı Köksal TOPTAN’ın Meclis Proje Danışmanlığı, Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım Müdürü, Keçiören Belediyesi Özel Kalem Müdürü, Keçiören Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevlerini ifa etmiştir.

Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (ÖZEV)Yönetim Kurulu Başkanlığı, Üstün Zekâlı ve Yetenekli Çocuklar Derneği Kurucu Başkanlığı, Ankara Sivil Toplum Araştırma Derneği Kurucu Başkanı, Liderlik Enstitüsü Kurucu Başkanlığı, Anadolu Kadın Eğitim, Kültür, Sanat ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanlığı, İHH Ankara Arama Kurtarma Kurucu Başkanlığı, Sivil Toplum Akademisi Kurucusu, Gönüllü Akademisi Kuruculuğu yapmıştır.

Varide Edebiyat ve Şiir dergisi yazarıdır. 

Aynı zamanda AB STK Geliştirme Merkezi-Kurumsal Duyarlılık İletişim Koordinatörü , Özel Çocuklar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi , Özel Eğitimciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Keçiören Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti STK Temsilcisi(5 dönem) Malatya Federasyonu Başkan Vekilidir.

Parantez Gazetesi kurucusu ve sahibidir. Sivil toplum, siyaset konularında gazete ve dergilerde köşe ve makale yazarlığı yapmıştır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.