Mali Hizmetler Müdürlüğü

Gençay KAYA

malihizmetler@yesilyurt.bel.tr

Tel: 0 (422) 377 77 77-4150

 

Gençay Kaya

Mali Hizmetler Müdürü

1983 yılında doğmuştur. İlkokulu Malatya Gazi İlkokulunda, ortaokulu Atatürk Ortaokulunda, Liseyi ise Malatya Lisesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimini, İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden 2006 yılında İktisatçı/ Ekonomist ünvanını alarak tamamlamıştır. Daha sonra 2016 yılında Anadolu Üniversitesi Adalet Programı Hukuk Bölümünden mezun olmuştur. 2022 yılında Web Tasarım ve Kodlama bölümünden mezun olmuştur.

2006 yılında İktisat Lisans mezuniyeti akabinde 10 yıl boyunca çeşitli özel bankalarda portföy yöneticiliği ve şube müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Profesyonel iş hayatı içerisine girdiği günden itibaren birçok eğitim, seminer ve sertifikasyon programına katılmıştır. 2 yıl süren, sınav ve mülakat süreçlerine tabi olunan Liderlik Akademisinden yüksek başarı ile mezun olmuştur. Kamu finansmanı, Kamu İhale Mevzuatı, Finansman Kaynaklarının Verimliliği ve birçok alanda sertifika sahibidir.

2017 yılında Yeşilyurt Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğünde göreve başlamış olup, 2021 yılı itibariyle Destek Hizmetleri Müdürü olarak görevlendirilmiştir. 2022 yılı Ağustos ayı itibariyle Mali Hizmetler Müdürlüğü görevine atanmıştır.
Gençay Kaya; evli ve 1 çocuk babasıdır.